SVE JE BILO ČUDNO, FAVORITI ZARIBALI: Totenhem i Liverpul ostali bez bodova, Arsenalov košmar, Vardi rešio Brajton!

Premijer liga, 12. kolo

Zaribali i šampioni, ali i prvoplasirani na tabeli

Objavljeno: 22:31h

Ovo je očigledno bio vikend u kome niko od timova iz vrha tabele Premijer lige nije zabeležio pobedu, pošto su sada i dva provplasirana tima upisali po remi.

U subotu je u derbiju Mančestera bila nula, a Čelsi je izgubio, dok su u nedelju i Totenhem i Liverpul osvojili samo po bod.

Šampioni Engleske su zaribali na najneočekivanijem mestu, na "Krejven kotidžu", protiv jedne od najslabijih ekipa u ligi. Fulam, bez Mitrovića, je uspeo da odigra 1:1 protiv "Redsa!" i osvoji bitan bod.

Bledu partiju izabranika Jirgena Klopa, koji doduše opet ima problema sa velikim brojem povređenih igrača, kaznio je Rid u 25. minutu.

Ipak, čast prvaku je spasio Mohamed Salah u 79. minutu iz jedanaesterca, koji je izveo ne baš toliko dobro, ali je ipak uspeo da zatrese mrežu.

U meču pre toga, prvoplasirani Totenhem je takođe kiksnuo, ovog puta u londonskom derbiju protiv Kristal Palasa 1:1.

Na ovom meču su u prvom planu bili golmani, tačnije njihove greške. Najpre je očajno reagovao čuvar mreže Palasa u 23. minutu posle jednog ne baš jakog šuta Kejna po sredini gola, i tako omogućio vođstvo "pevcima".

A onda u 81. minutu mu se na suprotnoj strani revanširao kolega Ljoris. On je posle jednog centaršuta koji je išao njemu u ruke ispustio loptu taman na nogu Šlupa koji je naleteo i poslao je u mrežu za konačnih 1:1.

Arsenal tone sve dublje i dublje u dubiozu. "Tobdžije" su doživele novi poraz, četvrti u poslednjih 5 utakmica u Premijer ligi, a u isto toliko mečeva nisu ni pobedili.

Ovog puta je tri boda sa "Emirejtsa" odneo Barnli 0:1, pa sada ispada da se oba tima nalaze na ivici zone ispadanja.

Da će ovo biti još jedna noćna mora za navijače Arsenala dalo se naslutiti već posle prvog poluvremena, a kada je Džaka zbog hvatanja za vrat protivnika dobio direktan crveni karton već je sve slutilo na košmar.

To je ubrzo postalo i java, jer je Obamejang u 73. minutu postigao autogol da upotpuni još jedno katastrafalno veče u poslednjih mesec dana.

I na kraju, jedini tim iz vrha Premijer lige koji je ostvario trijumf u ovom kolu jeste Lester koji je bio ubedljiv 3:0 protiv Brajtona, te tako preskočio Čelsi i Sautempton i zaseo na treče mesto, sa samo bodom manje od Liverpula i Totenhema.

Opet je blistao Džejmi Vardi sa golom i 2 asistencije, a sve je upravo on rešio do poluvremena.

Prvo asistencijom za Medisona, pa je potom sam zatresao mrežu i na kraju, je u 44. minutu asistirao ponovo Medisonu.

Premijer liga, 12. kolo:

Petak

Lids – Vest Hem 1:2

Subota

Vulverhempton – Aston Vila 0:1 Njukasl - VBA 2:1 Mančester junajted - Mančester Siti 0:0 Everton - Čelsi 1:0