U MADRIDU JE SAMO JEDAN KRALJ, TABELA SE TU NIŠTA NE PITA: Spektakularan gol, u stvari, autogol Oblaka u derbiju!

Primera, 12. kolo

U madridskom derbiju, takoreći ništa novo, nova pobeda "kraljevskog kluba"

Objavljeno: 23:17h

Real je i dalje "kralj" u Madridu! "Los blankosi" pobedili su Atletiko 2:0 u gradskom derbiju za povratak u vrh Primere, ali i potvrdu da polako izlaze iz krize u kojoj su bili.

Možda su "jorgandžije" bile čak i blagi favoriti, možda i prvi put u poslednjih desetak godina, ali jednostavno, čini se da i dalje imaju komplekse od najvećeg rivala i to je isplivalo i ove subotnje večeri na "Santijago Bernabeu".

Već u 10. minutu je stativa spasila igrače u crveno-belim dresovima, uz malu pomoć golmana Oblaka posle udarca Benzeme sa ivice šesnaesterca.

Ipak, u 15. minutu nije bilo spasa. Odličan centaršut iz kornera i Kazemiro najviši u skoku, šalje loptu u mrežu gostiju.

Bilo je i tenzije na terenu, baš kao u derbiju, malo gurkanja i koškanja igrača, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

A u 63. minutu spektakularan gol. Opet prekid, ovog puta slobodnjak sa leve strane, igrači Atletika izbijaju loptu iz šesnaesterca, ali ona stiže do Karvahala koji tuče svom snagom sa nekih 23-24 metra, lopta pogađa stativu, a potom se od leđa Oblaka odbija u gol.

Koliko je stativa bila saveznik slovenačkom čuvaru mreže toliko sada nije bila uz njega.

Najbolju šansu za Atletiko je propustio Saul, tačnije, Kurtoa se fenomenalno bacio i sprečio da ga sa druge stative savlada španski reprezentativac glavom.

Tako je Real sa ova tri boda, uz utakmicu više, stigao na samo 3 boda zaostatka za prvoplasiranim "jorgandžijama"; za koje ćemo videti da li će ostati na čelu tabele, jer drugoplasirani Sosijedad, koji zaostaje samo bod, i u nedelju čeka Eibar, ali će time imati 2 utakmice više od Atletika.

Primera, 13. kolo:

Petak

Valjadolid - Osasuna 3:2

Subota

Valensija - Bilbao 2:2 (Soler 26pen, Manu Valjeho 83 - Viljalibre 55, Raul Garsija 79pen)

Hetafe - Sevilja 0:1 (Ečeita 81ag)

Ueska - Alaves 1:0 (Ontiveros 66)

Real Madrid - Atletiko Madrid 2:0 (Kazemiro 15, Oblak ag 63)