RUMUN UPROPASTIO LACIO, SERGEJ ISPOD NIVOA: U Torinu 3 gola za 4 minuta, "zebre" nemaju rogove, ali izbole "bikove"

Serija A, 11. kolo

Interesantan dan u Kalču

Objavljeno: 22:58h

Novi, drugi poraz u poslednje tri utakmice Lacija u Seriji A. Ovo puta je na "Olimpiku" trijumfovala Verona 2:1.

Krivac za neuspeh "nebesko-plavih" je rumunski internacionalac Stefan Radu čija je neshvatljiva greška u 67. minutu dovela do odlučujućeg pogotka.

On je izgubio loptu kod aut linije, odmah je proigran Tameze kome nije bilo teško u situaciji 1 na 1 da savlada Pepea Reinu.

Prethodno, u 45. minutu Lacari je uspeo da zatrese sopstvenu mrežu ne baš spretnom intervencijom, čime su gosti poveli, ali je u 56. minutu Kaisedo sjajno reagovao u šesnaestercu Verone, i u padu postigao gol za izjednačenje.

Međutim, kada se očekivala totalna ofanziva Lacija, desila se već opisana greška Radua. Valja pomenuti i da je Sergej Milinković Savić odigrao ne baš dobru utakmicu u dresu domaćih.

Najveća ludnica ove subote na Apeninima je viđena u Torinu, u duelu između domaćih "bikova" i "zebri" iz Udina.

Gosti su trijumfovali 3:2, ali je neverovatno šta se desilo u periodu od 66. do 69. minuta.

Prethodno, Udineze je preko Puseta došao do vođstva u 24. minutu, da bi u 54. De Paul to duplirao.

Međutim, u 66. minutu Beloti smanjuje, a samo minut kasnije Bonacoli i poravnava na 2:2.

Ali ta radost domaćih nije dugo trajala, jer je rezervista Nesterovski samo dva minuta kasnije postigao gol za pobedu Udinezea.

U prvom meču dana, Krotone, za koji igra Miloš Vulić, je upisao prvu pobedu ove sezone u Seriji A, i to ubedljivu 4:1 nad Specijom.

Serija A, 11. kolo:

Petak

Sasuolo – Benevento 1:0

Subota

Krotone - Specija 4:1 (Mesijas 7, 90+6, Reka 49, Enrike 56 - Farijas 18)

Torino - Udineze 2:3 (Beloti 67, Bonacoli 68 - Puseto 24, De Paul 54, Nestorovski 69)

Lacio - Verona 1:2 (Kaisedo 56 - Lacari 45ag, Tameze 67)