KELN POLOMIO BORUSIJU: Bajern siguran, Šalke se raspada!

bundesliga, 9. kolo

Nastavljeno takmičenje

Objavljeno: 22:13h

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u Štutgartu istoimenu ekipu sa 3:1, u utakmici devetog kola Bundeslige.

Domaća ekipa povela je u 20. minutu golom Tangija Kulibalija, a Bajern je do kraja prvog poluvrmemena preokrenuo rezultat golovima Kingslija Komana u 38. minutu i Roberta Levandovskog u sudijskoj nadoknadi.

Gol igrača Štutgarta Filipa Forstera poništen je u 39. minutu nakon pregleda video snimka, zbog prekršaja koji je napravljen nad golmanom Bajerna, Manuelom Nojerom.

U 87. minutu konačan rezultat meča postavio je Daglas Kosta.

Bajern je prvi na tabeli Bundeslige sa 22 osvojena boda, dok je Štutgart na desetom mestu sa 11 bodova.

Fudbaleri Kelna pobedili su u gostima Borusiju Dortmund sa 2:1.

Strealac oba gola za "jarčeve" bio je Eljes Shiri u 9. i 60. minutu, dok je jedini gol za Borusiju postigao Torgan Azar u 74. minutu Kelnu je ovo prva pobeda u Bundesligi i trenunto se nalaze na 15. mestu sa šest osvojenih bodova, dok je Dortmund treći sa 18 bodova.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas na domaćem terenu ekipu Arminije sa 2:1.

Ekipa Lajpciga je povela golom Angelinja u 29. minutu, a prednost je u 47. minutu uvećao Kristofer Nkunku. U nastavku meča igrač domaće ekipe Aleksander Sorlot promašio je penal u 72. minutu, da bi konačan rezultat meča, 2:1 četiri minuta kasnije postavio Fabijan Klos.

Lajpcig je drugi na tabeli prvenstva sa 20 osvojenih bodova, dok se ekipa Arminije nalazi na pretposlednjem mestu Bundeslige sa četiri boda.

U preostale dve utakmice vidjena su dva nerešena rezultata, Union Berlin i Ajntraht iz Frankfurta odigrali su 3:3, dok su Augsburg i Frajburg odigrali 1:1.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su večeras Šalke sa 4:1, u devetom kolu Bundeslige.

Šalke je i dalje bez pobede u nemačkom prvenstvu i poslednji je na tabeli sa samo tri boda.

Borusija je sedma na tabeli sa 15 bodova.

Srpski fudbaler Matija Nastasić igrao je celu utakmicu za Šalke.

Bundesliga, 9. kolo: Union Berlin – Ajntraht 3:3 (2:2) Andrič 2, Kruze 6p, 82 – Silva 27,37, Dost 79 RB Lajpcig – Arminija 2:1 (1:0) Anhelinjo 29, Nkunku 47 – Klos 75 Borusija – Keln 1:2 (0:1) Azar 74 – Skiri 9, 60 Augzburg – Frajburg 1:1 (0:0) Vargas 80 – Grifo 63 Štutgart – Bajern M. 1:3 (1:2) Kulibali 20 – Koman 38, Levandovski 45+1, Kosta 87

Nedelja: 15:30 Bajer – Herta

Petak: Volfsburg – Verder 5:3 (3:2) Baku 22, Bruks 25, Veghorst 37,76, Bjalek 90+5 – Bitenkur 13, Mohvald 35, Bruks 47ag