VAR PONIŠTIO LIVERPULU 2 GOLA, PA DAO PENAL BRAJTONU U 91. MINUTU: Sitijeva rutina, slavio Lids! Prvenac za VBA!

Premijer liga, 10. kolo

Jirgen Klop će sigurno biti i razočaran i ljut i frustruran

Liverpul je ostao bez pobede protiv Brajtona u okviru 10. kola Premijer lige. Šampioni su u gostima odigrali samo 1:1 protiv ekipe koja ne beleži baš neke rezultate od početka sezone.

Ipak, ne može se reći da je ovo neočekivano s obzirom da su "crveni" desetkovani povredama i zaraženim igračima i igraju samo sa jednim standardnim igračem iz odbrane.

Ali koliko su imali sreće u prvom poluvremenu, posebno u 20. minutu kada je Mopaj promašio jedanaesterac, toliko je nisu imali u finišu. Ali krenimo redom.

Posle prvog poluvremena bez golova, u kome je poništen gol Moa Salaha zbog minimalnog ofsajda, što je VAR utvrdio i u kome je bolje šanse za pogodak imao Brajton, gosti su stigli do vođstva preko Dioga Žote koji je nastavio golgeterski niz od dolaska na "Enfild".

Pogodio je Portugalac na isteku sat vremena igre posle sjajnog prodora kroz šesnaesterac Brajtona i nakon što je predriblao nekoliko igrača.

A onda u 83. minutu opet se zatresla mreža Brajtona, pogodio je glavom Mane posle centaršuta, ali ponovo reaguje VAR i sudija poništava gol zbog ofsajda, opet takoreći opravdano.

I onda u prvom minutu nadoknade napad Brajtona, Velbek je izgubio loptu, a onda pao. I posle skoro celog minuta oglašava se VAR soba i poručuje sudiji da pregleda snimak, a ovaj nakon toga pokazuje na belu tačku.

Ovog puta odgovornost preuzima Gros i donosi izjednačenje i bod Brajtonu.

Uz to što su ostali bez pobede, ostali su i bez zamenika kapitena Džejmsa Milnera koji je novi igrač na listi povređenih.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na domaćem terenu ekipu Barnlija sa 5:0, u 10. kolu Premijer lige.

Prva dva gola na meču postigao je Rijad Marez u 6. i 22. minutu, a poslednji, treći u prvom poluvremenu Benžamen Mendi u 41.

U drugom poluvremenu vidjena su još dva gola.

Prvo je u 67. strelac bio Feran Tores, a konačan rezultat je dva minuta kasnije postavio Marez, svojim trećim golom.

Autogol koji je postignut u 76. minutu od strane golmana Barnlija, Bejlija Pikoka Farela poništen je pregledanjem video snimka zbog ofsajd pozicije.

Mančester siti se nalazi na osmoj pozciji u Premijer ligi sa 15 bodova, dok je Barnli na 17. mestu sa pet.

Danas se igraju još dva meča Premijer lige, od 18.30 se sastaju Everton i Lids, a od 21.00 Vest Bromvič i Šefild junajted.

Fudbaleri Lidsa pobedili su večeras Everton u gostima sa 1:0, u 10. kolu Premijer lige.

Strelac u Liverpulu bio je Rafinja u 79. minutu.

Everton je šesti na tabeli sa 16 bodova, dok Lids ima 14 i zauzima 11. mesto u engleskom prvenstvu.

Fudbaleri Vest Bromviča pobedili su večeras Šefild sa 1:0, u 10. kolu Premijer lige.

Strelac u Birmingemu bio je Konor Galager u 13. minutu.

VBA je ostvario prvu pobedu ove sezone u Premijer ligi i sa šest bodova je izašao iz zone ispadanja.

Šefild još nema pobedu, ima jedan bod i poslednji je na tabeli fudbalskog prvenstva Engleske.