MITROGOL IZDOMINIRAO PROTIV BANETA IVANOVIĆA: Dva majstorska poteza reprezentativca Srbije za 1. trijumf Fulama!
Aleksandar Mitrović, Foto: EPA/Oli Scarff

Premijer liga,

Ko kaže da Mitrović igra loš fudbal?

Veoma interesantan meč u Londonu u okviru 7. kola Premijer lige odigran je između Fulama i Vest Bromvič Albiona. Domaćin je slavio sa 2:0 (2:0).

Posebno interesantan ovaj meč bio je za našu publiku, jer su se na njemu susreli Aleksandar Mitrović sa jedne i Branislav Ivanović sa druge strane.

Fulam je poveo u 26. minutu pogotkom Rida kome je Mitrović dodao loptu glavom. Rid je isto tako i skrenuo loptu ka mreži. Na gol liniji stajao je Branislav Ivanović, koga je lopta pogodila u teme, pa je bio nemoćan da sačuva svoju mrežu kada već golmanu Semu Džonstonu nije pošlo za rukavicama.

Drugi gol Fulam je postigao u 30. minutu, kada je Rid dodao loptu do Mitrovića, a Mitar je iz prve sa ivice kaznenog prostora prosledio do Aine, kasnijeg strelca.

U drugom meču dana Lester je razbio Lids sa 1:4 (0:2).

Strelci su bili Barns u 2, Tilemans u 21. i 91. minutu, kao i Vardi u 76. Počasni pogodak za domaći tim dao je Dalas u 48.

Premijer liga, 7. kolo

Petak

Vulverhempton - Kristal Palas 2:0 (2:0) (Ait Nuri 18, Podense 27)

Subota

Šefild junajted – Mančester siti 0:1 (0:1) (Voker 28)

Barnli - Čelsi 0:3 (0:1) (Zijeh 26, Zuma 63, Verner 70)

Liverpul - Vest Hem 2:1 (1:1) (Salah 42. penal, Žota 85 - Fornals 10)

Nedelja

Aston Vila - Sautempton 3:4 (0:3) (Mings 62, Votkins 90+3, Griliš 90+7 - Vestergard 20, Vord Praus 33, 45, Ings 58)

Njukasl – Everton 2:1 (0:0) (Vilson 56p, 84 – Kalvert-Luin 91)

Mančester junajted - Arsenal 0:1 (0:0) (Obamejan 69. penal)

Totenhem - Brajton 2:1 (1:0) (Kejn 13, Bejl 73 - Lamptej 56)