VOŠA ORE TEREN I GAZI PROTIVNIKE: Lalatovićeve pretnje nisu bez pokrića, a postavio je i rekord!

Superliga, 13. kolo

Ekipa iz Novog Sada je bila ubedljiva protiv gostiju iz Bačke Palanke u vojvođanskom derbiju

Vojvodina nastavlja da gazi redom u Superligi Srbije, a njena najnovija žrtva je ekipa Bačke koja je pobeđena 3:1 na "Karađorđu".

Bilo je ovo veliko veče i za trenera Novosađana Nenada Lalatovića koji je postavio rekord kao trener sa najviše pobeda na klupi Vojvodine, pošto mu je ovo bio 62. trijumf na 103 utakmice na kojima je sedeo na klupi "lala".

Igrači u crveno-belim dresovima su samo pretočili na teren ono što je pred utakmicu najavljivao njihov trener, a to je da imaju u planu ne samo da se zadovolje drugim mestom, već i da pokušaju da ugroze prvu poziciju Crvene zvezde na tabeli i na kraju krajeva napadnu šampionsku titulu.

Ovim trijumfom su se primakli na samo 3 boda zaostatka za prvoplasiranim beogradskim timom, koji će doduše svoj meč 13. kola odigrati tek u nedelju.

Od prvog minuta su krenuli silovito Novosađani protiv nejakih gostiju koji su do sada osvojili samo bod na sedam gostovanja. Ređale su se prilike, a mreža se konačno zatresla u 27. minutu.

Sjajno je Drinčić, takoreći bez gledanja, pronašao Zukića i ovaj je glavom pogodio mrežu.

Strelac prvog gola je potom asistirao Bojiću za dupliranje vođstva u 40. minutu i već tada je slutilo na konačan ishod, a pitanje pobednika je rešio Vukadinović koji je izveo potez utakmice. Posle solo prodora je levom nogom pogodio dalji ugao golmana Bačke.

Poraz gostiju je ublažio Nikola Krčmarević koji je jednu slabo izbačenu loptu zakucao pod prečku gola Vojvodine.