HOLANDIJA I EVROPA OVO NE PAMTE: Ajaks pobedio 13:0! I Tadić je dao gol! Kao da su igrali protiv pionira!

holandska Eredivizija

Objavljeno: 18:42h

Ako neko ko ne prati fudbal vidi rezultat utakmice Venlo - Ajaks, pomisliće da su "kopljanici" igrali protiv nekih amatera, a ne članova najjačeg ranga takmičenja u holandiji, a možda bi i pomislili da je reč o nekoj vaterpolo utakmici.

Ekipa Ajaksa pobedila je u gostima Venlo sa neverovatnih 13:0 u novom kolu Eredivzije.

Da, dobro ste videli. Čak 13 golova su gosti iz Amsterdama strpali u mrežu domaćina, na kome su verovatno i iskalili bes zbog nesrećnog poraza od Liverpula u Ligi šampiona.

Na poluvremenu je bilo samo 4:0 i trener Ajaksa je već tada odlučio da izvede svoje najbolje igrače i pruži šansu rezervistima, ali oni su željni dokazivanja isterorisali gol Venla.

Delovalo je kao da su se 90 minuta igrale "viktorije" pred golom domaćina, a golove su postizali Lasina Traore pet, Huntelar dva, Eklenkamp dva, a ostali strelci su Tadić, Entoni, Blind i Martinez.

Ajaks je imao 45 šuteva na gol od čega čak 23 u okvir gola.