MANČESTERSKE POBEDE U PREMIJER LIGI: Sterling upucao Arsenal, Bruno je Junajtedova talija!
Fudbaleri Mančestera slavili protiv Svraka, Foto: EPA/Owen Humphreys

peto kolo, premijer liga

Bilo je zanimljivo

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na gostujućem terenu Njukasl sa 4:1, u utakmici petog kola Premijer lige.

Njukasl je poveo već u drugom minutu kada je autogol postigao Luk Šo. U 20. minutu gol za Junajted postigao je Bruno Fernandes, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Junajted je izjednačio tri minuta kasnije golom Harija Megvajera, a zatim je u 58. minutu golman crno-belih Karl Darlou odbranio penal koji je izveo Fernandes. Portugalac je ipak zatresao mrežu u 86. minutu, a dva gola prednosti Junajtedu doneo je Aron Van-Bisaka u 90. minutu.

Konačan rezultat postavio je Markus Rašford pogotkom u šestom minutu nadoknade vremena.

To je druga pobeda Mančester junajteda ove sezone u prvenstvu, pa sa šest bodova iz četiri utakmice zauzima 14. mesto. Njukasl je odirao utakmicu više i zauzima 11. mesto na tabeli sa sedam bodova.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Arsenal sa 1:0, u utakmici petog kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Rahim Sterling u 23. minutu. Kapiten Sitija je natrčao na odbijenu loptu posle šuta Fila Fodena.

Arsenal je imao nekoliko prilika da izjednači, ali je golman Ederson uspeo da odbrani udarce koje su ka golu uputili Pepe i David Luiz.

Mančester siti je iz četiri utakmice osvojio sedam bodova i zauzima 10. mesto na tabeli.

Arsenal je odigrao pet mečeva i peti je na tabeli sa devet bodova.