KRAMARIĆ UPOZORIO ZVEZDU, DORTMUND NEMILOSRDAN: Šalke u grotlu pakla!

bundesliga, 3. kolo

Joše jedan dan u Nemačkoj je iza nas

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu ekipu Frajburga sa 4:0, u utakmici trećeg kola nemačke Bundeslige.

Dvostruki strelac za Dortmund bio je Erling Holand, u 31. i 66. minutu, a mrežu Frajburga zatresli su i Emre Čan u 47. i Feliks Pasalak u 92. minutu.

Dortmund je upisao drugu pobedu i trenutno je drugi sa šest bodova, dok je Frajburg na 11. mestu sa četiri osvojena boda.

Fudbaleri Ajntrahta su na svom terenu bili bolji od Hofenhajma sa 2:1.

Hofenhajm je poveo u 18. minutu golom Andreja Kramarića, ali je domaći tim u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat. Prvo je na 1:1 izjednačio Daiči Kamada, da bi pobedu Ajntrahtu doneo Bas Dost u 71. minutu.

Ajntraht je prvi na tabeli nemačkog šampionata sa sedam bodova, dok je Hofenhajm četvrti sa bodom manje.

Borusija Menhengladbah je u gostima slavila protiv Kelna sa 3:1. Strelci za pobednički tim bili su Alasan Plea u 14, Štefan Lajner u 16. i Lars Štindl u 56. minutu sa penala.

Menhengladbah je tako stigao do prve pobede u novoj sezoni i sa četiri boda trenutno zauzima deseto mesto na tabeli, dok je Keln na 16. poziciji bez bodova.

Fudbaleri Štutgarta i Bajer Leverkuzena odigrali su nerešeno 1:1, dok je Verder na svom terenu pobedio Arminiju sa 1:0.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas na svom terenu Šalke sa ubedljivih 4:0, u utakmici trećeg kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je poveo autogolom Kena Bozdogana u 31. minutu, četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Anhelinjo, a tačku na prvo poluvreme stavio je Vili Orban u drugom minutu sudijske nadoknade.

Konačan rezultat postavio je Marsel Halstenberg u 80. minutu sa penala.

Lajpcig je upisao drugu pobedu i sa sedam bodova trenutno je prvi na tabeli, dok je Šalke i dalje bez bodova.

Fudbaleri Lajpciga će u narednom kolu gostovati Augsburgu, dok će Šalke prve bodove pokušati da osvoji na svom terenu protiv Union Berlina.