IDEALAN POČETAK ZA PIRLA NA JUVEOVOJ KLUPI: Kuluševski mu doneo debitantsku pobedu! (VIDEO)
Đenaro Gatuzo, Foto: AP

Serija a, 1. kolo

Đenova je sa 4:1 bila bolja od Krotonea u terminu od 15 časova

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostujućem terenu Parmu sa 2:0, u utakmici prvog kola italijanskog prvenstva.

Napoli je poveo u 63. minutu golom Drisa Mertensa, a konačan rezultat postavio je Lorenco Insinje u 77. minutu.

Đenova je sa 4:1 bila bolja od Krotonea u terminu od 15 časova.

Devetostruki šampion Italije Juventus je pobedom nad Sampdorijom 3:0 (1:0) otvorio novu sezonu u Seriji A.

Ovaj trijumf će ostati upamćen po tom što je Andrea Pirlo debitovao kao prvi trener Torineza.

"Stara dama" je lako stigla do bodova, a prvi gol u šampionatu postiglo je letnje pojačanje iz Parme Dejan Kuluševski. Ostale pogotke dali su Bonući i Ronaldo.

Serija A, 1. kolo

Subota

Fiorentina – Torino 1:0 (0:0) (Kastrovili 78)

Verona – Roma 0:0

Nedelja

Parma – Napoli 0:2 (0:0) (Mertens 63, Insinje 77)

Đenova - Krotone 4:1 (3:1) (Destro 6, Pandev 9, Zapakosta 34, Pjaca 75 - Rivije 28)

Sasuolo – Kaljari 1:1 (0:0) (Burabija 87 – Simeone 77)

20:45 Juventus – Sampdorija