SON I KEJN KAO JIN I JANG: Totenhem gubio, pa demolirao Sautempton - Brajton bolji od Njukasla!

premijer liga, 2. kolo

Kejn je šesti igrač koji je imao četiri asistencije u jednoj premijerligaškoj utakmici, ali prvi Englez kome je to uspelo

Objavljeno: 17:49h

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na gostujućem terenu Sautempton sa 5:2 (1:1), u utakmici drugog kola Premijer lige.

Četiri gola postigao je Son Hjun Min, a svaki put asistent mu je bio Hari Kejn. Južnokorejski fudbaler golove je postigao u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, u 47. minutu, 64. i 73. minutu. Kejn je postigao peti gol u 82. minutu. On je bio strelac i na početku utakmice, u trećem minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Kejn je šesti igrač koji je imao četiri asistencije u jednoj premijerligaškoj utakmici, ali prvi Englez kome je to uspelo. On je tokom cele prošle sezone imao samo dve asistencije u Premijer ligi.

Dvostruki strelac u ekipi iz Sautemptona bio je Deni Ings, golovima u 32. minutu i 89. minutu iz jedanaesterca.

Totenhem sada ima tri boda, nakon što je u prvom kolu izgubio od Evertona (0:1). Sautempton je pretrpeo i drugi poraz, nakon onog od Kristal Palasa (0:1) u prvom kolu.

Fudbaleri Brajtona pobedili su na gostujućem terenu Njukasl sa 3:0.

Brajton je do sedmog minuta već vodio sa 2:0, kada je dvostruki strelac bio Nil Mope. Francuz je prvi pogodak postigao u četvrtom minutu iz jedanaesterca, a drugi gol dao je u sedmom minutu na asistenciju Leandra Trosara.

Konačan rezultat postavio je Eron Konoli golom u 83. minutu.

Brajton je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Iv Bisuma. Obe ekipe posle dva kola imaju po tri boda.

PREMIJER LIGA, 2. KOLO

Subota:

Everton - VBA 5:2 (2:1) (Kalvert-Luin 31, 62, 66, Rodrigez 45, Kean 54 – Diangana 10, Pereira 47, ck. Gibs 45+1)

Lids – Fulam 4:3 (2:1) (Kosta 5, 57, Klič 41, Bamford 50 – Mitrović 34, 67, Rid 62)

Mančester junajted - Kristal Palas 1:3 (0:1) (Van de Bek 80 - Taunzend 7, Zaha 74. penal, 85)

Arsenal - Vest Hem 2:1 (1:1) (Lakazet 25, Nketija 86 - Antonio 45)

Nedelja:

Sautempton - Totenhem 2:5 (1:1) (Ings 32, 90. penal - Son 45+2, 47, 64, 73, Kejn 82)