LUKAKU ODVEO INTER U POLUFINALE: Kopenhagen namučio Junajted, presudio mu Bruno Penaldeš u produžetku!
Romelu Lukaku, Foto: AP

liga evrope, četvrtfinale

Nastavljeno takmičenje!

Fudbaleri Intera savladali su sa 2:1 Bajer iz Leverkuzena i tako obezbedili plasman u polufinale Lige Evrope.

Najveća uzbuđenja viđena su u prvom poluvremenu.

Prvo je Nikolo Barela u 15. minutu doneo prednost svojoj ekipi, da bi u 21. gol za 2:0 dao Romelu Lukaku. Belgijanac je tako postao prvi čovek u istoriji koji je dao golove na devet uzastopnih utakmica u ovom takmičenju.

Nadu je tri minuta kasnije smanjio na 2:1, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja.

Sudija je i u dva navrata posle VAR-a poništavao penale za Neroazure koji u polufinalu idu na boljeg iz meča Bazel - Šahtjor.

A fudbaleri Kopenhagena su ozbiljno namučili Mančester junajted.

Meč je posle 0:0 u regularnom delu otišlo se u produžetke, a gol za konačnih 1:0 dao je Bruno Fernandeš sa penala u 5. minutu nastavka..

U redakciji smo ga prozvali Bruno Penaldeš zbog konstantnih golova sa 11 metara.

On nije promašio penal od jeseni 2018. godine.

Junajted ide na noge boljem iz duela Vulverhempton - Sevilja.