Ljudi, Superliga je najefikasnija u Evropi: 35 golova, Lučani na vrhu, ludi Spartak, moćna Čuka i nestvarni TSC!

superliga srbije, 3. kolo

Objavljeno: 00:00h

Još jedno fantastično kolo Superlige Srbije je za nama.

Na deset odigranih mečeva viđeno je čak 35 golova, što daje nestvaran prosek od 3.5 pogodaka po meču.

Najefikasniji duel viđen je u Senti, gde je TSC sa 5:1 deklasirao novajliju Zlatibor, a golove za ekipu iz Vojvodine postigli su Silađi, Lukić, Zec, Tomanović i Skopljak.

Ovo je druga pobeda tima koji će se takmičiti u kvalifikacijama za Ligu Evrope, uz gol razliku od 10:4.

Spartak iz Subotice je pravi hit ovog šampionata, pošto je upiao i treću uzastopnu pobedu - 3:1.

Ovoga puta na "meniju" je bila ekipa Metalca, koja je uspela da povede, međutim razigrana ekipa Vladimira Gaćinovića je golovima Denkovića, Nikolića, Vidakovića i Šimure uspela u nastavku da preokrene i slavi ubedljivu pobedu.

Tim sa severa Srbije je maksimalan sa tri pobede iz isto toliko mečeva uz gol razliku od čak 10:2.

Vojvodina je na neugodnom gostovanju Voždovcu zabeležila prvi trijumf ove sezone i to prilično lako.

Rezultat je bio 3:1, a golove su postigli Bojić, Gemović i Saničanin, kome je ovo drugi uzastopni pogodak u Superligi. Jedini strelac za domaćina bio je Gajić.

Izabranici Nenada Lalatovića su se tako popeli na devetu poziciju sa 5 bodova, dok je Voždovac sa dva poraza pao na ugroženo 16. mesto.

U malom gradskom derbiju, Čukarički je za pet minuta "završio posao" na Banovom brdu protiv Rada - 3:0.

Docić je sa dva pogotka bio junak utakmice, a u listu strelaca se upisao i mladi Šarić.

Zanimljivo, svi golovi su postignuti u prvih devet minuta meča, pa je ekipa Dragana Veselinovića dospela na četvrtu poziciju sa po dve pobede i remi, dok je Rad na pretposlednjem mestu sa svega jednim postignutim golom.

Nišlije su nakon poraza na Marakani, uspele da slave na praznom Čairu, protiv Novog Pazara, koji nije imao snage da ponovi vrhunsku partiju od prethodne srede kada je bio savladan Partizan.

Stoiljković i Pejović su bili kreatori trijumfa, a gosti su u nadoknadi preko Kurtija stigli do počasnog pogotka.

Radoslav Batak radi odličan posao na klupi Radničkog, pa su tako sada na osmoj poziciji sa dva trijumfa i jednim porazom, dok su Pazarci šest mesta niže sa pobedom i dva poraza.

Ovogodišnji hit starta šampionata je i ekipa Mladosti iz Lučana.

Oni su takođe maksimalni iz prva tri kola i sa devet osvojenih bodova su rame uz rame sa Crvenom zvezdom i Spartakom.

Tim iz centralne Srbije je sa 2:0 bio bolji od Inđije na svom terenu, a oba gola postigao je raspoloženi Lazar Jovanović i to oba u prvom delu meča.

Inđija i dalje nije zatresla mrežu, pa je sa šest primljenih golova na poslednjoj poziciji tabele.

Umalo i Proleter da zabeleži treću uzastopnu pobedu, međutim Nikola Krčmarević je u finišu susreta sa bele tačke doneo prvi bod svojoj Bački koja je tako upisala i premijerni bod u ovoj sezoni.

Filip Knežević je na svom prvom meču u novom klubu doneo prednost ekipi sa Slane Bare, međutim, momci iz Novog Sada nisu izdržali do kraja.

Napredak je nakon katastrofe protiv Javora i ubedljivog poraza, prekinuo crnu seriju i u Kruševcu savladao surdulički Radnik.

Rezultat je bio 2:1, a strelci za domaćina bili su Mrkić sa bele tačke i Kocić u završnim minutima meča, dok je pogodak za tim sa juga Srbiije delo Dimitrića.

"Čarapani" su prvim trijumfom u sezoni došli do 13. pozicije, dok je Radnik jedno mesto iznad sa identičnim skorom.

Što se tiče liste strelaca, nekoliko igrača je sa tri pogotka na vrhu liste, a to su:

Silađi i Lukić (TSC) L. Jovanović (Mladost), Tufegdžić i Denković (Spartak Subotica), Docić (Čukarički), Makarić (Radnik), Živojinović (Proleter).

SUPERLIGA SRBIJE, 3. KOLO:

Crvena zvezda – Mačva 3:0 (1:0) Krstović 24, Nikolić 65, Vulić 90

Mladost – Inđija 2:0 (2:0) Jovanović 23, 41

Napredak – Radnik 2:1 (0:0) Mrkić 61 (p), Kocić 61 – Dimitrić 69

Radnički Niš – Novi Pazar 2:1 (2:0) Stoiljković 14, Pejović 29 (p) – Kurti 88

Spartak Subotica – Metalac 4:1 (0:1) Šimura 52, Denković 60, 87, Nikolić 67– Katanić 11

TSC – Zlatibor 5:1 (2:0) Skopljak 41, Zec 43, Silađi 68, Lukić 74 (p), Tomanović 89 – Poček 81

Čukarički – Rad 3:0 (3:0) Šarić 5, Docić 6, 9 (p)

Voždovac – Vojvodina 1:3 (0:3) Gajić 54 – Bojić 6, Saničanin 27, Gemović 32

Partizan – Javor 4:0 (3:0) Sadik 13, 18, Suma 25, Asano 76

Proleter – Bačka 1:1 (0:0) Knežević 77 (p) – Krčmanević 91 (p)