Jednom je bila potpuna katastrofa: Kako Partizan prolazi posle 0:0 u prvoj tekmi? (VIDEO)

ovo plaši grobare

U šest navrata, crno-beli su samo jednom prošli posle najnepopularnijeg rezultata iz prve utakmice
Objavljeno: 17:09h

4. Lacio 1998.

Osmina finala Kupa pobednika kupova. U Rimu je bilo 0:0, da bi u Beogradu Partizan poveo pogotkom Mladena Krstajića u 18. minutu. Marselo Salas sa dva komada i Dejan Stanković su doneli potpuni preokret crno-belima, da bi Ivica Iliev samo ublažio poraz u 85. minutu na asistenciju Nenada Bjekovića. Lacio je te sezone osvojio ovo takmičenje.

5. Nacional Bukurešt 1996.

Kvalifikacije za Kup UEFA. Posle 0:0 iz Beograda i veoma sličnog meča ovom sa Zaglebjem, gde je Partizan imao više od igre, ali ne i realizaciju, Nacional je pogotkom Danuta Moiseskua došao do pobede od 1:0 i na taj način napravio veliki uspeh.

6. Dinamo Drezden 1970.

Poslednja utakmica na ovom našem putovanju kroz prošlost dogodila se veoma davne 1970. godine, kada su crno-beli gostovali Zvezdinoj mušteriji Dinamu Drezdenu. Na prvoj utakmici bilo je 0:0, da bi se Istočni Nemci na drugoj raspucali i slavili sa 6:0! Bio je to najgori poraz u evropskim utakmicama za crno-bele i do dana današnjeg. Bilo, ne ponovilo se!