ČEKALO SE DA RONALDO PRORADI, PA DA JUVE KRENE NA TURBO POGON: Osveta Laciju i titula čeka iza ćoška!

Serija A, 34. kolo

Nisu bili gosti iz Rima dorastao protivnik aktuelnom šampionu

Objavljeno: 00:08h

Kristijano Ronaldo vodi Juventus ka novoj šampionskoj tituli na Apeninima. U derbiju 34. kola Serije A srušio je Lacio 2:1 I sada gotovo ništa ne može zaustaviti Staru damu da odbrani pehar.

Portugalac je postigao oba gola za svoju ekipu i to u kratkom vremenskom intervalu na početku drugog poluvremena i rešio pitanje pobednika a ujedno i otpisao Rimljane i definitivno iz borbe za titulu.

Klub iz Torina sada 4 kola pre kraja ima 8 bodova više od najbližeg pratioca, Intera, te bi možda već u narednom kolu mogao da overi šampionski pehar.

Nisu izdržali ovu borbu "lacijali" koji su se raspali nakon nastavka sezone posle prekida zbog pandemije koronavirusa, a kratka klupa je i u ovom meču odnela svoj danak.

U prvom poluvremenu videli smo po pogođeni stativu na obe strane, a Juve je sve vreme pretio da postigne gol.

Ipak put do Strakosine mreže je vodio preko bele tačke. Lopta je pogodila u ruku Bastosa, igrača koji je na meti Crvene zvezde, sudija je pogledao VAR snimak i dosudio penal, a Ronaldo je bio neumoljivo iako ga je golman pročitao.

Dok su se gosti iz Rima još oporavljali od tog šoka, druga lopta je već bila u njihovoj mreži. Strelac opet Ronaldo.

Mogao je i do het-trika Kristijano ali je precka zaustavila njegov udarac.

Nadu i neizvesnost u finišu doneo je Imobile sa penala koji je dosudjen za Lacio u 82. minutu, ali premalo je ostalo vremena da se nešto učini.

Ronaldo je sa ova dva gola izbio na čelo liste strelaca u Seriji A stigavši do brojke od 30 pogodaka u sezoni.

Nas Sergej Milinković Savić je odigrao čitav meč.