Nikada ne odustaj: Ovo su najluđi Zvezdini evropski preokreti! (VIDEO)

Fudbal se igra do kraja

Šampion Srbije se dva puta vraćao u duelima sa Valetom, a evo i nekih istorijskih "kambekova" najtrofejnijeg srpskog kluba!
Objavljeno: 20:33h

Crvena zvezda je u dvomeču sa šampionom Malte Valetom u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona imala teži zadatak nego što je to izgledalo.

U obe utakmice je morala da se vraća posle deficita od 0:1, u oba slučaja pobedila je sa 2:1.

Junak u ta dva navrata bio je definitivno Aleksandar Katai, koji je pored dva pogotka upisao i jednu asistenciju za Predraga Sikimića prošle nedelje na Malti.

Naravno, nije to bio jedini Zvezdin evropski preokret u istoriji, a mi vam predstavljamo listu najupečatljivijih.

Bavili smo se preokretima samo u toku jednog meča, ne slučajevima kada je u koža spasavana u revanšu.

1. Rapid Herlen 1956. (sada se klub zove Roda Kerkrade)

Zvezdina prva utakmica u istoriji Kupa šampiona. Početak je bio odličan pokazatelj toga kakva budućnost očekuje veliki jugoslovenski klub. Posle svega četiri minuta, Bora Kostić je postigao prvi gol za svoj tim u tom takmičenju, a posle mnogo drame i preokreta, šampion Juge slavio je sa 4:3! Pobedonosni pogodak postigao je Anton Rudinski!

2. Berliner FC Dinamo 1978.

Klub iz istočnog Berlina, koji se trenutno takmiči u nižim rangovima nemačkog fudbala, poveo je u prvom poluvremenu, ali je u 58. minutu počeo preokret zaokružen golom Miloša Šestića u 90. minutu za 4:1