BIZARAN PENAL SPASIO INTER: Roma bila na korak od pobede, ali onda se desio šok!
Romelu Lukaku, Foto: AP

serija a, 34. kolo

Polako se i ovde stvari kristališu

Objavljeno: 00:01h

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu Udineze sa 2:1, u utakmici 34. kola Serije A i popeli se na šesto mesto na tabeli.

Udineze je poveo golom Rodriga De Pola u 22. minutu, a izjednačio je Arkadijuš Milik u 31. Pobedu Napoliju doneo je Mateo Politano pogotkom u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Napoli ima 16 pobeda i šesti je na tabeli sa 56 bodova, koliko ima i Milan na sedmom mestu. Bod više ali i utakmicu manje ima petoplasirana Roma, koja večeras igra protiv Intera.

Udineze je 16. na tabeli sa 36 bodova.

Fudbaleri Djenove osvojili su važne bodove u borbi za opstanak, nakon što su na svom terenu pobedili Leče sa 2:1.

Djenova je povela u sedmom minutu golom Antonija Sanabrije, Leče je mogao da izjednači u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali je Marko Mankozu promašio penal. Mankozu je ipak u 60. minutu postigao gol za izjednačenje, a pobedu Djenovi doneo je Gabrijel autogolom u 81. minutu.

Djenova je ostvarila tek osmu pobedu u ligi i prva je iznad zone ispadanja, na 17. mestu sa 33 boda. Leče je prvi ispod crte sa četiri boda manje.

U ostalim utakmicama Fjorentina je pobedila Torino sa 2:0, a Breša je pobedila Spal sa 2:1.

Ranije danas Sampdorija je pobedila Parmu sa 3:2.

A u derbiju dana Roma i Inter su podelili bodove jer je bilo 2:2.

Neroazuri su tako propustili priliku da priđu Juventusu na tri boda.

De Fraj je doveo Milaneze u prednost u 15. minutu da bi u smiraj prvog poluvremena Spinacola izjednačio.

Henrik Mkitarjan je doneo preokret u 57, a kada se činilo da će tri boda ostati u Rimu Romelu Lukaku je pogodio sa bele tačke.

Pre toga je u kaznenom prostoru Spinacola faulirao Mozesa na veoma bizaran način - promašio je loptu, ali je njega šutnuo po nogama.

Igrao se 88. minut,

Serija A, 34. kolo:

Verona – Atalanta 1:1 (0:0) (Pesina 59 – Sapata 50) Kaljari – Sasuolo 1:1 (0:1) (Pedro 63 – Kaputo 12) Milan – Bolonja 5:1 (2:1) (Salemakers 10, Čalhanoglu 24, Benaser 49, Rebić 57, Kalabrija 90+2 – Tomijasu 44)

Nedelja: Parma – Sampdorija 2:3 (2:0) (Žervinjo 18, Berežinski 44 – Šalo 48, Kvaljarela 69, Bonacoli 75) Breša – SPAL 2:1 (0:1) (Zmral 69, 91 – Dabo 42) Fiorentina – Torino 2:0 (1:0) (Lijanko 2ag, Kutrone 75) Đenoa – Leče 2:1 (1:0) (Sanabria 7, Gabriel 81ag – Mankozu 60) Napoli – Udineze 2:1 (1:1) (Milik 31, Politano 95 – de Paul 22)

Ponedeljak: 21.45 Juventus – Lacio