LAGAN TRIJUMF EIBARA: Atletik juri Evropu, Sevilja sa pola gasa!
Marko Dmitrović, Foto: EPA/Juan Herrero

primera, 36. kolo

Atletik je stekao dva gola prednosti u prvom delu igre zahvaljući dvostrukom strelcu Raulu Garsiji

Fudbaleri Eibara pobedili su na gostujućem terenu Espanjol sa 2:0, u utakmici 36. kola španskog prvenstva i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Dvostruki strelac bio je Eduardo, koji je postigao golove u 25. minutu iz penala i u 36. minutu.

Eibar je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede, a posle 10. pobede u prvenstvu zauzima 15. mesto na tabeli sa 39 bodova i ima sedam bodova više ali i utakmicu više od Majorke koja je prva u zoni ispadanja.

Espanjol je već ispao iz lige, ima 22 poraza i poslednji je na tabeli sa 24 boda.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su danas na gostujućem terenu Levante sa 2:1, u utakmici 36. kola španskog prvenstva.

Atletik je stekao dva gola prednosti u prvom delu igre zahvaljući dvostrukom strelcu Raulu Garsiji. On je postigao golove u četvrtom minutu i prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Konačan rezultat postavio je Enis Bardi golom u 71. minutu.

Bilbao je prekinuo niz od dva poraza, a posle 13. pobede sa 51 bodom popeo se na sedmo na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Isti broj bodova ima osmoplasirani Real Sosijedad, ali uz utakmicu manje.

Levante je poslednje četiri utakmice bez pobede i zauzima 12. mesto na tabeli sa 43 boda.

U poslednjem meču dana Sevilja je sa 2:0 rutinirala Majorku na svom terenu.

Andalužanima fali bod da matematički obezbede Ligu šampiona, ali ne odustaje se ni od trećeg mesta koje dele sa Atletiko Madridom.