MIHA ĆE BITI VEOMA BESAN: Uzbudljiv dan u Italiji, spektakularan meč Napolija i Milana!
Siniša Mihajlović, Foto: Profimedia

serija a, 32. kolo

Posuše sve

Fudbaleri Đenove pobedili su na svom terenu Spal sa 2:0, u utakmici 32. kola Serije A i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Djenova je povela u 24. minutu golom Gorana Pandeva, a posle toga Jago Falke je u 37. minutu propustio da uveća vodjstvo, pošto je promašio penal. Pobedu domaćima obezbedio je Lase Šene, pogotkom u 54. minutu.

Djenova je ostvarila tek sedmu pobedu u ligi i prva je iznad crte sa 30 bodova. Dva boda manje, ali i utakmicu manje ima Leče, koji je prvi u zoni ispadanja.

Spal je posle 23. poraza poslednji na tabeli sa samo 19 bodova.

Fudbaleri Parme i Bolonje odigrali su večeras nerešeno 2:2, u utakmici 32. kola Serije A.

Bolonja je povela golovima Danila u trećem minutu i Roberta Sorijana u 16. minutu, ali je ostala bez pobede nakon što je primila dva gola u nadoknadi vremena. Prvo je strelac za Parmu, u trećem minutu nadoknade vremena, bio Jasmin Kurtić, dok je dva minuta kasnije strelac bio Roberto Inglese.

Bolonja, koju sa klupe predvodi srpski trener Siniša Mihajlović, je poslednje dve utakmice bez pobede i 10. je na tabeli sa 42 boda. Parma ima dva boda manje na 12. mestu.

Sampdorija je kao gost pobedila Udineze sa 3:1.

Udineze je poveo u 37. minutu golom Kevina Lazanje, a u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena izjednačio je Fabio Kvaljarela. Federiko Bonacoli doneo je prednost Sampdoriji golom u 84. minutu, dok je tri minuta kasnije zbog igranja rukom poništen pogodak Udinezea, koji je postigao Bram Nejting.

Pobedu ekipi iz Djenove osigurao je Manolo Gabijadini pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena.

Obe ekipe imaju po 35 bodova, Sampdorija zauzima 14. mesto na tabeli, a Udineze 15.

A kakav derbi su odigrali Napoli i Milan!

Na kraju je bilo 2:2, ali posle velike borbe i drame.

Teo Ernendez je doveo goste u prednost u 20. minutu, ali prednost je trajala samo 15 minuta kada je izjednačio Di Lorenco.

Napoli preokreće u 60. preko Drisa Mertensa, a konačan rezultat sa bele tačke postavlja Frank Kesi u 73. minutu.

Salemakers je pred kraj meča dobio crveni, ali nije bilo vremena da Napolitanci kapitalizuju na tome jer se već igrao 88. minut.