JEZIVI VERDER USPEO DA OPSTANE: Ako nešto ne promene biće džak za udaranje svim bundesligašima!
Fudbaleri Verdera, Foto: EPA/Focke Strangmann

spasili se

Hadenhajm će se i naredne sezone takmičiti u drugoj nemačkoj ligi

Objavljeno: 01:28h

Fudbaleri Verdera izborili su opstanak u Bundesligi pošto su večeras na gostujućem terenu u revanš utakmici baraža odigrali nerešeno 2:2 protiv Hajdenhajma.

Verder je bolji u dvomeču, odnosno ostao je u Bundesligi, zahvaljujući pravilu o postignutom golu u gostima, pošto je u prvoj utakmici u Bremenu bilo 0:0.

Verder je poveo u trećem minutu autogolom Normana Tojerkaufa, a izjednačio je Tim Klajndinst u 85. minutu. Verder je ponovo poveo u četvrtom minutu nadoknade vremena golom Ludivga Augustinsona, a konačan rezultat postavio je Klajndinst, tri minuta kasnije, pogotkom iz penala.

Hadenhajm će se i naredne sezone takmičiti u drugoj nemačkoj ligi.