POBEDA TOTENHEMA U SENCI SKANDALA: Murinjovski rezultat za tri boda!
Žoze Murinjo, Foto: AP

premijer liga, 33. kolo

Totenhem je ostvario 13. pobedu i osmi je na tabeli sa 48 bodova

Objavljeno: 01:27h

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu pobedili Everton sa 1:0, u poslednjoj utakmici 33. kola Premijer lige.

Totenhem je pobedio autogolom u 24. minutu Majkla Kina, koji je sproveo loptu u svoju mrežu posle šuta Đovanija Lo Selsa.

Po završetku prvog poluvremena kapiten Totenhema golman Ugo Ljoris pretrčao je 40-ak metara kako bi sustigao saigrača Son Hjong Mina i verbalno se sukobio sa njim, a zatim ga je gurnuo. Dotrčali su njihovi saigrači i sprečili da dodje do ozbiljnijeg incidenta, a zatim su svi otišli u svlačionicu.

Pre poluvremena Son je izgubio loptu, posle čega je Rišarlison imao dobru šansu da izjednači, ali je loše šutirao.

Kada su izlazili iz tunela, Ljoris je zagrlio Sona po povratku na teren u drugom delu igre.

Totenhem je ostvario 13. pobedu i osmi je na tabeli sa 48 bodova.

Everton zauzima 11. mesto sa 44.

Premijer liga, 33. kolo:

Subota

Norič – Brajton 0:1 Lester – Kristal Palas 3:0 Mančester junajted – Bornmut 5:2 Vulverhempton – Arsenal 0:2 Čelsi – Votford 3:0

Nedelja

Barnli – Šefild junajted 1:1 Njukasl – Vest Hem 2:2 Liverpul – Aston Vila 2:0 Sautempton – Mančester Siti 1:0