OD PIJANCA DO 101 GOLA U PREMIJER LIGI: Luda trka Lestera, Junajteda i Čelsija će tek da dostigne svoj vrhunac!

Premijer liga, 33. kolo

Tri ekipe, a samo dva mesta u Ligi šampiona

Nastavlja se luda trka Mančester junajteda, Lestera i Čelsija u borbi za dva mesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone.

Sva tri međusobna konkurenta su upisali pobede u 33. kolu Premijer lige i na tabeli ih dele samo 3 boda.

Krenimo od Lestera koji je konačno prekinuo crni niz i upisao pobedu, u utakmici koja je bila sad ili nikad. "Lisice" su slavile protiv Kristal Palasa 3:0.

Sve je to rešio Džejmi Vardi, igrač za koga se može reći da je najbolji fudbaler u istoriji Lestera, koji je ujedno obeležio ovaj meč time što je postigao svoj 100. i 101. gol u Premijer ligi. Nije loše za jednog pijanca, ako se sećate one priče o njemu pre nego što je stigao na "King Pauer" stadion.

Inenaćo je doveo u vođstvo "lisice" u 59. minutu, a potom je Vardi odradio posao sa 2 pogotka u 77. i 94. minutu.

Mančester junajted igra kao preporođen, upisan je novi trijumf, i to veoma ubedljiv protiv Bornmuta 5:2.

Napravili su preokret "crveni đavoli" jer su prvi do gola na "Old Trafordu" stigli gosti preko Džuniora Stanislasa, ali su do poluvremena rezultat preokrenuli Mejson Grinvud, Markus Rašford i Entoni Marsijal.

Džošua King je u 50. minutu sa bele tačke smanjio na 3:2, a domaći tim je potvrdio pobedu golovima Grinvuda u 54. i novim pogotkom neverovatnog Bruna Fernandeza u 59. minutu.

I Čelsi je upisao trijumf na "Stamford bridžu" protiv Votforda 3:0.

Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu kada je najpre Žiru doneo vođstvo "plavcima", a potom sve rešio Vilijan golom iz penala u 43. minutu. Konačan rezultat je postavio Barkli u 93. minutu.

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima ekipu Vulverhemptona sa 2:0, u utakmici 33. kola Premijer lige.

Arsenal je upisao 12. pobedu u šampionatu, a treću uzastopnu. Golove su postigli Saka u 43. i Lakazet u 86. minutu.

Premijer liga, 33. kolo:

Subota

Norič – Brajton 0:1 (Trosar 25)

Lester – Kristal Palas 3:0 (Ihenačo 49, Vardi 77, 90+4)

Mančester j. – Bornmut 5:2 (Grinvud 29, 54, Rašford 35p, Marsijal 45+2, Fernandeš 59 – Stanislas 15, King 49p)

Vulverhempton – Arsenal 0:2 (Saka 43, Lakazet 86)

Čelsi – Votford 3:0 (Žiru 24, Vilijan 43p, Barkli 90+3)

Nedelja: 13.00 Barnli – Šefild j. 15.15 Njukasl – Vest Hem 17.30 Liverpul – Aston Vila 20.00 Sautempton – Mančester s. 21.00 Totenhem – Everton