BAJERNOVA DUPLA KRUNA! Prvi gol Levandovskog u finalu Kupa morate videti nekoliko puta! Bizaran kiks golmana!
Igrači Bajerna slave u finalu Kupa, Foto: EPA/Ronald Wittek

Kup Nemačke, finale

Bavarci su nedelju dana posle titule prisvojili i pehar namenjen pobedniku Kupa

Dupla kruna za Bajern u Nemačkoj! Apsolutni vladari Bundeslige osvojili su i Kup Nemačke pobedom nad Bajerom iz Leverkuzena 4:1 u finalu.

Reklo bi se da nisu imali nikakvih problema da opravdaju ulogu favorita Bavarci u ovom meču i takoreći već do poluvremena rešili i pitanje ovog trofeja.

U 16. minutu Alaba je izveo majstoriju iz slobodnog udarca u svom stilu i doveo Bajern u vođstvo koje je bilo duplirano u 24. minutu pogotkom Gnabrija.

U 59. minutu neverovatan kiks golmana Bajera posle snažnog udarca iz daljine Levandovskog. Hradecki je činilo se ukrotio loptu tako što ju je prvo odbio rukama, ali ona se odbila od zemlje, prošla mu kroz noge i ušla u gol. Jedna poprilično bizarna i komična situacija.

Bender je dao neku nadu "aspirindžijama" u 63. minutu posle kornera, ali je bilo jasno da od velikog podviga neće biti ništa, te je tačku na sve stavio drugim golom Levandovski u 89. minutu, dok je Haverc samo postigao još jedan gol za Bajer iz penala u 4. minutu sudijske nadoknade.

Bavarci su prethodno pre nedelju dana osvojili osmu uzastopnu titulu šampiona Bundeslige.