GARSIJINE BOMBE POUBIJALE "SLEPE MIŠEVE" NA MESTALJI: Viljareal se i dalje nada Ligi šampiona!

Primera, 33. kolo

Od 4 odigrana meča na 3 su pobedili gostujući timovi jedan je završen bez golova

Objavljeno: 00:34h

Sreda veče u Španiji bila je kada su domaćini bili gostoljubivi i široke ruke, a gosti to koristili koliko god su mogli.

Tri nova boda osvojili su Granada, Atletik Bilbao i Viljareal i to svi identičnim rezultatom 2:0.

"Žuta podmornica" i dalje ne diže ruke od plasmana u Ligu šampiona i to je potvrdila pobedom nad Betisom i sve je završeno u prvom poluvremenu sa 2 gola Đerara Morena.

Valensija je kiksnula na "Mestalji" i već sad se polako oprašta sa bilo kakvim izlaskom u Evropu naredne sezone, a tamo bi mogao da ode Atletik Bilbao.

Veliku grešku u predaji lopte je iskoristio Iker Muniain, presekao loptu i pokrenuo brz kontranapad. Školski su odigrali Baskijci u tri poteza, a poslednji je bio delo Raula Garsije.

Ako je prvi bila greška "slepih miševa", Jasper Silesen nije imao apsolutno nikakvu šansu u 47. minutu. Garsija je sa oko 25 metara, možda i više, odapeo "strelu" i silovito zakucao loptu u mrežu.

Slična utakmica viđena je i između Alavesa i Granade, gde su gosti poveli u 25. minutu. Puertas je šutirao, golman Himenes odbio loptu, a odbitak u mrežu sproveo Antonjin.

U gotovo istim momentima kada je evrogol na "Mestalji" postigao Garsija, jako lep pogodak dao je Roberto Soldado u Vitoriji. Mašis ga je proigrao na ivici kaznenog prostora, a on iz prve veoma efektno pogodio za potvrdu trijumfa Granade.