JEDVA SE SPASIO: Dejan Radonjić umalo uništio Marka Nikolića!
Marko Nikolić, Foto: Starsport©

izbegao poraz

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve remizirali su na svom stadionu protiv Krila Sovjetova rezultatom 1:1 (0:1).

Marko Nikolić je, posle dva uvodna trijumfa na klupi "mašinovođa", bio nadomak prvog poraza, ali ga je izbegao u 95. minutu.

Meč je bio prilično dramatičan, uz dva isključenja i sijaset propuštenih šansi, pre svih ekipe Lokomotive.

Gosti iz Samare, koje je pre samo dva dana napustio trener Miodrag Božović, poveli su već u 15. minutu.

Tada je hrvatski internacionalac Dejan Radonjić zatresao mrežu Lokosa i doveo Krila Sovjetov u prednost.

Od tog momenta domaći su krenuli u sve snažnije napade, ali put do mreže nisu pronalazili.

Dodatno otežan posao imali su od 50. minuta kada je nervozni Vladislav Ignjatjev dobio drugi žuti karton.

Uprkos igraču manje, Lokomotiva je napadala, a snage na terenu u brojčanom smislu izjednačene su od 73. minuta.

Iračanin Safa Hadi uspeo je za tri minuta da dobije dva žuta kartona.

Još silovitiji napadi tima Marka Nikolića urodili su plodom tek u petom minutu nadoknade.

Aleksej Mirančuk je ramenom pogodio mrežu i spasio srpskog trenera prvog poraza na klupi ruskog tima.