ALAVES LUPIO ŠAMAR SOSIJEDADU: Valensija se opirala, ali Real je Real!
Real Sosijedad, ilustracija, Foto: EPA / Juan Herrero

primera. 29. kolo

Još jedan dan je iza nas

Fudbaleri Alavesa pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 2:0, u utakmici 29. kola španske Primere.

Alaves je poveo u 56. minutu golom Borhe Sajnsa, a konačan rezultat postavio je Martin Agiregaribija u 96. minutu.

Ekipa Alavesa je upisala devetu pobedu i 12. je na tabeli sa 35 bodova.

S druge strane, Sosijedad je ovim porazom umanjio svoje šanse da bude medju prve četiri ekipe i plasira se u Ligu šampiona. Sosijedad je šesti sa 47 bodova koliko ima i Hetafe, odnosno ima dva boda manje od Atletiko Madrida.

Alaves u narednom kolu gostuje Selti, dok Sosijedad dočekuje Real Madrid.

A u poslednjem meču dana Real Madrid je sa 3:0 savladao Valensiju, ali iako je rezultat visok, Slepo miševi su bili odličan rival sve dok se nisu premorili.

Gostima je i poništen pogodak u 21. minutu koji je dao Rodrigo i to zbog nanometarskog ofsajda.

I pored tog momenta Valensija je bila opasna i stvorila nekoliko prilika, ali mreža domaćih je mirovala.

Zatim je usledio taj fizički pad u nastavku pa su redom rešetali Benzema (2) i Asensio.

Real je na drugoj poziciji sa 62 boda, a Valensija i dalje juri Evropu i osma je sa 43 boda.

Primera, 29. kolo:

Deportivo Alaves – Real Sosijedad 2:0 (0:0) Sajns 56, Agiregaribija 90+6

Sreda: Valjadolid – Selta 0:0 Eibar – Atletik Bilbao 2:2 (1:1) Kike 19, Oreljana 78 – Garsija 8p, Viljalibre 81 Osasona – Atletiko Madrid 0:5 (0:1) Feliks 27, 56, Ljorente 79, Morata 84, Karasko 88

Utorak: Hetafe – Espanjol 0:0 Viljareal – Majorka 1:0 (1:0) Baka 16 Barselona – Leganes 2:0 (1:0) Fati 42, Mesi 69p

Ponedeljak: Levante – Sevilja 1:1 (0:0) Karlos 87 – de Jong 46 Betis – Granada 2:2 (0:1) Kanales 85p, Teljo 88 – Fernandes 29, Soldado 90+1