BRILJANTNI OSPINA ODVEO NAPOLI U FINALE SA JUVEOM: Primio gol direktno iz kornera u 1. minutu, pa odbranio SVE!!!
Saigrači čestitaju Davidu Ospini, Foto: Profimedia

KOPA ITALIJA, 1/2 FINALE

Fantastičan meč u Napulju, a za to što nije viđeno više golova, zaslužan je isključivo Kolumbijac

Objavljeno: 23:22h

Fudbaleri Napolija plasirali su se u finale Kupa Italije, pošto su večeras na svom terenu, u revanš meču, odigrali 1:1 sa Interom.

Napoli, koji je u prvom meču slavio sa 1:0, za trofej u Kupu će se boriti protiv Juventusa koji su u polufinalu bili bolji od Milana.

Inter je poveo već u drugom minutu sjajnim golom Kristijana Eriksena iz kornera, a na 1:1 izjednačio je Dris Mertens u 41. minutu posle kontranapada.

Mertens je ovim golom ušao u istoriju Napolija pošto je postao najbolji strelac kluba. On je večeras postigao 122. gol u dresu Napolija i tako na večnoj listi prestigao Mareka Hamšika.

Svih 90 minuta za Napoli u večerašnjem meču odigrao je srpski reprezentativac Nikola Maksimović.

Finale Kupa Italije je na programu 17. juna u Rimu.

Revanš utakmicama polufinala Kupa nastavljena je fudbalska sezona u Italiji posle tromesečne pauze zbog pandemije korona virusa.

Takmičenje u Seriji A nastavlja se narednog vikenda.