JEDAN OD BIZARNIJIH GOLOVA U KARIJERI ALEKSANDRA KOLAROVA: Atalanta dala sedam, Roma odmah ispratila!
Aleksandar Kolarov, Foto: AP

Serija a, 26. kolo

Fudbaleri Rome pobedili su danas u gostima ekipu Kaljarija sa 4:3, u utakmici 26. kola italijanske Serije A.

Žoao Pedro doneo je prednost Kaljariju u 28. minutu, ali je Roma do kraja prvog poluvremena golovima Nikole Kalinića u 29. i 41. minutu preokrenula rezultat.

Na 3:1 za Romu povisio je Džastin Klajvert u 64. minutu, Gaston Pereiro je pogodio za domaći tim u 75. minutu, da bi ponovo dva gola prednosti Romi doneo Aleksandar Kolarov sjajnim golom iz slobodnog udarca u 81. minutu.

Konačan rezultat postavio je Žoao Pedro u 89. minutu. Njegov udarac sa bele tačke je prethodno odbranio golman Rome, ali je Žoao Pedro natrčao na odbijenu loptu i glavom je poslao u mrežu.

Roma je peta na tabeli sa 45 bodova, dok je Kaljari na 11. poziciji sa 32 osvojena boda.

U prvom meču dana Atalanta je sa 7:2 pobedila Leće u gostima.

Serija A 26. kolo:

Subota:

Lacio - Bolonja 2:0 (2:0) (Alberto 18, Korea 21)

Napoli - Torino 2:1 (1:0) (Manolas 19, di Lorenco 82 – Edera 90+1)

Nedelja:

Leće – Atalanta 2:7 (2:2) (Saponara 29, Donati 41 – Donati AG 17, Zapata 22, 52, 64, Iličić 47, Muriel 90, Malinovski 90+2)

Kaljari – Roma 2:4 (1:2) (Pedro 28, 85p, Pereiro 75 – Kalinić 29,41, Klajvert 64, Kolarov 81)