LALATOVIĆA NEMA NIGDE: Vojvodina stigla Partizan bez trenera, slavili i TSC i Radnički, kiks Čuke!
Nikola Drinčić, Foto: Starsport©

24. kolo superlige srbije

Sjajna partija Miljana Vukadinovića i novi poraz Voždovca

Iako su sve oči uprte u dešavanja na stadionu "Rajko Mitić", zanimljiva utakmica je odigrana u Zaplenjskoj ulici, gde su odmerili snage Voždovac i Vojvodina. Lale su izašle kao bolji tim iz ovog susreta, pošto su savladali ekipu Radomira Kokovića posle preokreta, rezultatom 2:1.

Zmajevi su došli do prednosti u 21. minutu golom Lazara Ziličića, ali je tačno deset minuta kasnije Bojić iskoristio odličnu asistenciju Vukadinovića, koji je sjajnu partiju potvrdio pogotkom na početku drugog poluvremena za, ispostaviće se, konačnih 2:1.

1 / 2 Foto: Starsport©

Ovom pobedom Vojvodina je sustigla Partizan na tabeli i sada ima isti broj bodova kao crno-beli, s tim što ekipa Sava Miloševića ima utakmicu manje. Voždovac sa druge strane nikako da prekine seriju loših rezultata, koju je vezao u drugom delu sezone.

Zanimljivo je još to što Nenad Lalatović ponovo nije vodio ekipu Vojvodine, ali razlog zbog kojeg je strateg Novosađana bio odsutan nije poznat.

Fudbaleri TSC pobedili su na svom terenu Napredak sa 2:1 u kasnijem terminu.

TSC je poveo u šestom minutu golom Djura Zeca, a izjednačio je Miloš Mijić u 84. Pobedu domaćima doneo je Vladimir Siladji u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Klub iz Bačke Topole ima 12 pobeda i četvrti je na tabeli sa 44 boda. Napredak je posle trećeg uzastopnog poraza 11. sa 25 bodova.

Fudbaleri Radničkog pobedili su u Nišu Indjiju sa 2:1.

Dvostruki strelac bio je Nikola Čumić. Prvi gol postigao je u 47. minutu iz penala, a minut kasnije postigao je i drugi gol. Konačan rezultat postavio je Brana Ilić u 64. minutu.

Radnički je šesti na tabeli sa 39 bodova, a Indjija je 14. sa 16 bodova.

Fudbaleri Radnika pobedili su kao domaćini Rad sa 1:0, golom Evgena Pavlova u 19. minutu.

Radnik ima sedam pobeda i zauzima 10. mesto na tabeli sa 26 bodova, a Rad je pretposlednji sa 15 bodova.

Fudbaleri Mladosti pobedili su u Lučanima Čukarički sa 1:0. Jedini gol postigao je Milan Bojović u 52. minutu.

Mladost je deveta na tabeli sa 34 boda, a Čukarički, koji je pretrpeo sedmi poraz, zauzima peto mesto sa 43 boda.

U ostalim utakmicama Javor i Spartak odigrali su nerešeno 2:2, a bez pobednika završen je i duel Proletera i Mačve, 1:1.

Ranije danas Vojvodina je pobedila Voždovac sa 2:1, a od 18 časova počinje "večiti" derbi izmedju Crvene zvezde i Partizana.