DERBI BEZ GOLOVA NA RUKU ZVEZDI: Tenzije na terenu, ispromašivali se Vukanović, Gavrić, Ivanić i Natho!
Gavrić i Natho u duelu, Foto: Starsport©

superliga srbije, 24. kolo

Sva dešavanja sa 162. Večitog derbija mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:26h

Malo ko će se sećati 162. Večitog derbija, pošto su Crvena zvezda i Partizan na stadionu "Rajko Mitić" pred skoro 40 hiljada navijača odigrali bez golova i prikazali partiju za zaborav - 0:0.

Mnogo faulova, prekida, koškanja, sedam žutih kartona... Sve smo videli osim dobrog fudbala, pogotovo je negledljivo bilo drugo poluvremene u kojem nismo videli skoro pa ništa. Najsvetlija tačka Večitog derbija je mladi Željko Gavrić, pokazao je vezista Zvezde da ima 'onu' stvar i zaslužio epitet igrača utakmice.

Početak meča obeležila je velika tenzija koja kao da se sa tribina prenela na teren, pa smo videli nekoliko sukoba između igrača Zvezde i Partizana. Prvo su u sukob ušli Degenek i Sadik, da bi vrlo brzo došlo do čarki između Petrovića i Sume.

1 / 29 Foto: Starsport©

U drugom delu prvog poluvremena Zvezda je zahvaljujući raspoloženom Gavriću počela da igra znatno bolje od rivala. Talentovani fudbaler crveno-belih pravio je ozbiljne probleme odbrani Partizana, svojim driblinzima je stvarao višak, šutirao i bez dileme bio najbolji pojedinac na meču.U 38. minutu je bio najbliži golu, ali je posle odbitka i gužve u kaznenom prostoru crno-belih šutirao pored gola. Problem za Stankovića je bio što se krajem poluvremena povredio Boaći, koji je uplakan izašao sa terena.

1 / 20 Foto: Emilija Jovanović

Nastavak je doneo veoma loš fudbal i nešto bolji Partizan, koga je osvežio ulazak Stevanovića umesto neprimetnog Markovića. Mladi Stevanović jeste napravio pometnju, ali crno-beli izuzev te šanse nisu zapretili Borjanu. Sa druge strane Vukanović nije uspeo da materijalizuje veliku šansu nakon korenra Bena samo nekoliko minuta ranije.

1 / 26 Foto: Starsport©

Usledio je mučan period igre, nismo videli nijedno uzbuđenje sve do 95. minuta kada je Mirko Ivanić mogao nenadano da postane heroj, predriblao je Stojkovića i šutirao iskosa, no pogodio je samo spoljni deo mreže.

Razlika između Zvezde i Partizana je ostala 11 razlike u korist ekipe Dejana Stankovića.

Sva dešavanja sa 162. Večitog derbija mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

95. minut - Kakva prilika za Ivanića, mogao je da bude heroj, izbacio je Stojovića, ali je njegov šut pogodio spoljni deo mreže.

94. minut - Karton za Ostojića...

90. minut - Gledaćemo još sedam minuta u nastavku.

84. minut - Najbolji pojedinac u prvom poluvremenu Željko Gavrić napustio je teren, a umesto njega je ušao Ivanić. Drugo poluvreme nam baš ništa nije doneleo, gledali smo očajan fudbal sa previše prekida...

81. minut - Nakon što je ušao umesto Sume, Šćekić je dobio žuti karton.

73. minut - Druga neplanirana izmena za Dejana Stankovića. Rodić se povredio, a umesto njega je na teren ušao Pankov.

70. minut - Posle duela sa Degenekom na zemlji se našao Suma.

63. minut - Napravio je Stevanović svojim ulaskom u pometnju odbrane Zvezde, odlično je prošao po strani, lopta je stigla na ivicu kaznenog gde je Natho naleteo na nju i šutirao pored gola. Imala je Zvezda sreće.

60. minut - Novi pirotehnički šou Delija.

58. minut - Velika, velika prilika za Vukanovića, koji se sam našao u šesnaestercu Partizana posle kornera Bena, ali je promašio gol.

57. minut - Meč je konačno nastavljen.

51. minut - Sudija Lazar Lukić je prekinuo meč zbog velike bakljade Grobara.

50. minut - Suma je oteo loptu Petroviću i dodao do Sadika, koji je sa velike razdaljine pokušao da iznenadi Borjana, ali lopta je prošla pored leve stative.

46. minut - Filip Stevanović je zamenio neprimetnog Markovića. Meč nije ni počeo a Asano je na zemlji. Japanac je ostao da leži na travi posle duela sa Gobeljićem.

Poluvreme: Crvena zvezda - Partizan 0:0

U prvih 45 minuta igre videli smo bolju igru crveno-belih, koji su na 'pogon' mladog Gavrića bili bliži golu i propustili dve dobre prilike, dok Partizan nijednom nije ozbiljno zapretio golu Milana Borjana. Početak meča je protekao uz dosta tenzije i malo fudbala, ali je u nastavku viđeno više igre i uzbuđenja.

1 / 53 Foto: Starsport©

43. minut - Najbolji pojedinac na meču je mladi Željko Gavrić koji pleše po terenu i pravi najviše problema odbrani Partizana.

38. minut - Strašna prilika za Zvezdu, koja je sada bila najbliža golu. Prvo je izblokiran šut Bena, da bi na odbitak naleteo Gavrić, koji je prebacio gol Stojkovića!

37. minut - Mogao je Vukanović kao u dresu Napretka da Partizanu da gol petom, sjajno ga je proigrao mladi Nikolić, ali nije uspeo da zahvati loptu.

35. minut - Veoma grub start Miletića nad Gavrićem i sudija Lukić je opravdano pokazao žuti karton.

32. minut - Problem za Dejana Stankovića, Boaći se povredio i u suzama napustio teren. Umesto njega u igru je ušao Vukanović.

1 / 3 Foto: Starsport©

30. minut - Veliku grešku napravio je Milunović, koji je dao loptu direktno u noge Sume, ali na njegovu veliku sreću crno-beli nisu kaznili propust štopera Crvene zvezde.

23. minut - Novo koškanje, ovoga puta u sukobu Suma i Petrović. Na svu sreću bez većih incidenata.

1 / 2 Foto: Starsport©

21. minut - Sjajan udarac Njegoša Petrovića sa distance odbranio je Stojković. Biće drugi korner za Zvezdu.

20. minut - Novi korner za Partizan, međutim, bez opasnosti po gol Zvezde.

15. minut - Željko Gavrić stvara prvu priliku za crveno-bele na meču, odlično je ušao u 'sredinu' i šutirao sa ivice kaznenog, ali je to bio lak posao za Stojkovića.

1 / 8 Foto: Starsport©

12. minut - Žuti karton za Dušana Jovančića, koji je napravio faul na sredini terena, pa mu je sudija Lukić pokazao javnu opomenu.

9. minut - Prvi korner za Partizan, ali bez opasnosti po gol Crvene zvezde.

7. minut - Premalo fudbala smo videli u dosadašnjem delu utakmice, mnogo faulova, prekida... Nadamo se da ćemo u nastavku imati šta da vidimo, pošto je ovo baš, baš loše.

4. minut - Dosta tenzije na početku meča, ušli su u čarku igrači Zvezde i Partizna, a sve zbog toga što je Degenek gurnuo Sadika.

2. minutu - Problemi za Njegoša Petrovića, koji je dobio nezgodan udarac, pa je na trenutak utakmica stala. Vezista Zvezde je nastavio meč.

18:04 - Utakmica je počela!

18:00 - Sve je spremno za početak meča. Na severnoj tribini je veoma lepa koreografija navijača Crvene zvezde.

1 / 3 Foto: Printskrin

FOTOGALERIJA

17:40 - Ružne scene pred početak meča... Grobari su se međusobno potukli. Više o ovome pročitajte u priloženom.

17:30 - Golman Partizana Vladimir Stojković je 'podelio' Marakanu.

17:15 - Fudbaleri Partizana su izašli na zagrevanje.

1 / 14 Foto: Starsport©

17:00 - Poznati su sastavi za 162. Večiti derbi.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Jovančić, Petrović - Ben, Nikolić, Gavrić - Boaći.

Partizan: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Natho - Marković, Suma, Asano - Sadik.

16:45 - Naši reporteri su stigli na lice mesta, veliki broj ljudi stiže na Marakanu.

16:35 - Zanimljiv video snimak osvanuo je na Tviteru. Počelo je prepucavanje navijača Zvezde i Partizana.

16:15 - Evo šta kaže napadač Zvezde El Fardu Ben neposredno pred 162. Večiti derbi.

15:40 - Pogledajte kako izgleda atmosfera oko stadiona "Rajko Mitić" pred Večiti derbi.

1 / 6 Foto: Espreso.co.rs

Espreso je za vas pred derbi spremio mnogobrojne izjave bivših i sadašnjih aktera Večitog derbija, koje možete pročitati u nastavku ovog "derbi specijala".