ČUDO GRUJIĆEVE HERTE U DIZELDORFU: Za deset minuta se vratili sa 3:0 na 3:3
Igrači Herte, Foto: EPA/Sacha Steinbach

Bundesliga, 24. kolo

Veliki preokret su napravili Berlinci koji su bili na rubu poraza

Fortuna iz Dizeldorfa i Herta su odigrale neverovatnu utakmicu koja je završena bez pobednika 3:3.

Domaćin je "od gotovog napravio veresiju", narodski rečeno, pošto je prosuo ogromno vođstvo i to za samo 10 minuta.

Karaman je već u 6. minutu doneo prednost Fortuni koju je deset minuta kasnije duplirao Tomi. A kada je strelac prvog gola pogodio po drugi put na meču mrežu u nadoknadi prvog poluvremena delovalo je da se Berlincima sprema potop.

Međutim, potpuno drugačija slika u drugih 45 minuta na terenu. Krenulo je od autogola Tomija u 64. minutu, da bi na gol zaostatka Hertu doveo Mateus Kunja.

Konačnih 3:3 postavio je Kšištof Pjontek u 75. minutu iz penala.

Domaći su žustro napadali u završnici susreta, ali je Ampomin gol u 82. poništen zbog ofsajda.

Marko Grujić je čitav meč presedeo na klupi Herte.

Bundesliga, 24. kolo:

Petak

Fortuna – Herta 3:3 (Karaman 6, 45+1, Tomi 9 – Tomi ag.64, Kunja 66, Pjatek 75p)

Subota 15.30 Augzburg – Menhengladbah 15.30 Dortmund – Frajburg 15.30 Hofenhajm – Bajern 15.30 Majnc – Paderborn 18.30 Keln – Šalke Nedelja 13.30 Union Berlin – Volfsburg 15.30 Lajpcig – Leverkuzen