NAVIJAČI BACILI SENKU NA MEČ AJNTRAHT - UNION: Scene kakve nikada nisu viđene na terenima u Nemačkoj!
Ajntraht - Union, Foto: AP

Bundesliga 23. kolo

Čelnici Bundeslige ove sezone eksperimentišu sa ponedeljkom kao novim terminom utakmica

Ajntraht je kao domaćin poražen od Union Berlina sa 1:2 u okviru 23. kola Bundeslige, ali to nije bila glavna vest sa ovog meča.

Naime, domaći navijaći su se u jednom momentu samo pokupili sa one najvatrenije tribine iza gola u znak protesta što se meč igra u ponedeljak.

Čelnici Bundeslige ove sezone eksperimentišu sa ponedeljkom kao novim terminom utakmica, a malo je reći da navijači nisu saglasni sa ovim, posebno jer je Nemačka poznata kao zemlja gde ljudi radnim danima rade, a praktično samo vikendom žive.

Što se toka meča tiče, viđena su dva autogola, po jedan u obe mreže, dok je jedini pogodak protivniku dao Sebastijan Anderson iz Uniona u 49. minutu meča.

Na terenu su bila dvojica srpskih internacionalaca, obojica po 90 minuta. Više razloga za zadovoljstvo od Filipa Kostića ima Neven Subotić. Mijat Gaćinović je meč gledao sa klupe Ajntrahta.

Bundesliga, 23. kolo:

Petak

Bajern – Paderborn 3:2 (1:1) (Gnabri 26, Levandovski 70, 88 – Srbeni 44, Mihel 75)

Subota

Borusija Menhengladbah – Hofenhajm 1:1 (1:0) (Ginter 11 – Ribeiro 90+2)

Frajburg – Fortuna Dizeldorf 0:2 (0:1) (Hofman 37, Tomi 61)

Herta – Keln 0:5 (0:3) (Kordoba 4, 22, Jarstein 37 (a.g.), Kajnc 62, Ut 69)

Verder – Borusija Dortmund 0:2 (0:0) (Zagadu 52, Haland 66)

Šalke – Lajpcig 0:5 (0:1) (Sabicer 1, Verner 61, Halstenberg 68, Anhelinjo 80, Forsberg 89)