BEOGRAĐANIN NOSI LACIO: San o Skudetu i dalje traje!
Igrači Lacija proslavljaju gol Marušića, Foto: AP/ Tano Pecoraro

25. kolo serije a

Marušić je postigao gol na samom početku meča

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u gostima ekipu Đenove sa 3:2, u utakmici 25. kola italijanske Serije A.

Lacio je poveo već u drugom minutu golom Beograđanina Adama Marušića, da bi Ćiro Imobile u 51. minutu duplirao prednost gostujuće ekipe.

Šest minuta kasnije Đenova je smanjila na 2:1 pogotkom Frančeska Kasate, Danilo Kataldi je u 71. minutu ponovo doneo dva gola prednosti Laciju, a konačan rezultat postavio je Domeniko Krišito sa penala u 90. minutu.

Ekipa Lacija je zabeležila 18. pobedu od početka sezone i druga je na tabeli sa 59 bodova, odnosno ima samo bod manje od prvoplasiranog Juventusa.

Sergej Milinković Savić je odigrao ceo meč za Lacio i bio je odličan.

Na drugoj strani, Đenova je na 18. poziciji sa 22 osvojena boda.

Četiri utakmice Serije A, zakazane za danas, odložene su smrti dve osobe zaražene koronavirusom u Italiji.

25. KOLO SERIJE A

Petak:

Breša – Napoli 1:2 (1:0) Čenselor 26 – Insinje 50, Ruis 54

Subota:

Bolonja – Udineze 1:1 (0:1) Palasio 90+3 – Okaka 33 SPAL – Juventus 1:2 (0:1) Petanja 69 – Ronaldo 39, Remzi 60 Fiorentina – Milan 1:1 (0:0) Pulgar 84 – Rebić 52

Nedelja:

Đenoa – Lacio 2:3 (0:1) Kasata 57, Krišito 90p - Marušić 2, Imobile 51, Kataldi 71