ATOMSKI FUDBAL U LEVERKUZENU: Strašna utakmica Bajera i Borusije, viđeno sedam golova - u vrhu tabele je ludnica!
Bajer slavio pobedu nad Borusijom, Foto: AP

Bundesliga, 21. kolo

Zbog ovakvih mečeva volimo nemački fudbal

Fudbaleri Bajer Leverkuzena savladali su na svom terenu ekipu Borusije iz Dortmunda sa 4:3 u 21. kolu nemačke Bundeslige i to posle velikog preokreta i atomskog fudbala viđenog na terenu Aspirindžija.

Igralo se gotovo bez odbrana, sa ogromnim brojem izuzetnih šansi koje su ostale neiskorišćene, dva poništena i sedam regularnih golova - dakle, bilo je dosta zabave.

Strelci za Bajer bili su Leon Bejli i Lars Bender. Prethodno je dva gola za pobednički tim postigao Kevin Foland.

Golove na drugoj strani postigli su Mats Humels, Emre Džan i Rafael Gereiro.

Gosti su imali prednost do 80. minuta, činilo se da će odneti sva tri boda, ali je prvo momak koji je ušao sa klupe Bejli izjednačio na 3:3 u 81. minutu, da bi preciznim udarcem glavom, samo minut kasnije, pobedu domaćinu doneo Bender zaokruživši ovaj magični preokret.

Erling Haland je odigrao ceo meč, ali se po prvi put nije upisao u listu strelaca.

“Milioneri“ su sada 3. sa 39 bodova, a Leverkuzen je 5. sa dva manje.

Bundesliga, 21. kolo:

Petak

Ajntraht – Augsburg 5:0 (1:0) (Čandler 37, 48, Silva 55, Kostić 89, 90)

Subota

Frajburg – Hofenhajm 1:0 (1:0) (Valdšmit 40)

Herta – Majnc 1:3 (0:1) (Bojata 84 – Kuaison 17, 82. 90+4)

Šalke – Paderborn 1:1 (0:0) (Kutucu 63 – Gjasula 81)

Verder – Union Berlin 0:2 (0:0) (Bulter 52, 72)

Volfsburg – Fortuna 1:1 (0:1) (Zimerman 13 – Štefen 50)

Bajer Leverkuzen – Borusija Dortmund 4:3 (1:2) (Foland 20, 43, Bejli 81, Bender 82 – Humels 22, Džan 33, Gereiro 65)