EVERTON NA BRAZILSKI POGON: Rišarlison i Bernard razbili Lukin Palas, remi Brajtona i Votforda!
Everton, Foto: AP

premijer liga, 26. kolo

Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu Kristal Palas sa 3:1, u utakmici 26. kola Premijer lige.

Everton je upisao desetu pobedu od početka šampionata i sedmi je na tabeli sa 36 bodova, dok je Palas na 14. poziciji sa šest bodova manje.

Bernard je u 18. minutu doneo prednost Evertonu, u 51. minutu je izjednačio Kristijan Benteke, a pobedu domaćem timu doneli su golovima u 58. i 88. minutu Rišarlison i Dominik Kalvert-Luin.

Fudbaleri Evertona će u narednom kolu gostovati Arsenalu, dok će Kristal Palas dočekati Njukasl.

U drugom meču dana, Brajton i Votford su podelili bodove rezultatom 1:1. Strelci su bili Dukure u 19. minutu za goste, a za domaćina je jedini pogodak bio autogol Marijape u 78. minutu.

Premijer liga, 26. kolo:

Subota

Everton – Kristal Palas 3:1 (1:0) (Bernard 18, Rišarlison 59, Kalvert Levin 88 – Benteke 51)

Brajton – Votford 1:1 (0:1) (Marijapa ag 78 - Dukure 19)