ATALANTA SLAVILA IZ KECA U DVOJKU U FIRENCI: Sampdorija grabi ka spasu, Juve kiksnuo - Inter i Lacio trljaju ruke!
Slavlje igrača Atalante, Foto: EPA/Claudio Giovannini

Serija a, 23. kolo

Pobedu Atalanti doneli su Duvan Zapata u 49. i Ruslan Malinovski u 72. minutu

Objavljeno: 10:47h

Fudbaleri Atalante pobedili su danas Fiorentinu sa 2:1, u 23. kolu Serije A.

Atalanta je pobedila posle preokreta u Firenci, pošto je domaćin vodio od 32. minutu golom Federika Kjeze.

Pobedu Atalanti doneli su Duvan Zapata u 49. i Ruslan Malinovski u 72. minutu.

Atalanta je četvrta na tabeli italijanskog prvenstva sa 42 boda, dok Fiorentina ima 25 i zauzima 14. mesto.

U drugom meču dana, Sampdorija je sa 3:1 (0:0) slavila nad Torinom u gostima, iako je domaćin poveo pogotkom Verdija u 55. minutu. Preokrenuli su Gaston Ramirez u 70. i 75. kao i neuništivi Kvaljarela sa bele tačke u 79. pa se tako Samp po prvi put posle dugo vremena odmakla od zone ispadanja.

U poslednjem meču dana, sastali su se Verona i Juventus, a iako je šampion Italije vodio sa 1:0 golom Kristijana Ronalda sa sredine prvog poluvremena, pogotkom Fabija Borinija iz 76. minuta posle grube greške Bentankura i Pjanića, domaćin je izjednačio, a deset minuta kasnije je Đanpaolo Pacini sa bele tačke postavio konačnih 2:1 (0:0).

Na ovaj način, Juveovo prokletstvo u Veroni se nastavlja, jer nikada nije slavio nad tom ekipom u njenom gradu na dve utakmice zaredom.

Juve zbog ovog kiksa sada beži samo tri boda Interu, a četiri Laciju, uz utakmicu više, jer oni svoje mečeve igraju tek u nedelju i imaju priliku da se izjednače na tabeli sa liderom, odnosno primaknu na bod.

Inače, Ronaldo je postao prvi igrač u istoriji Juvea koji je bio strelac na deset uzastopnih mečeva u Seriji A, ali to mu neće biti prevelika uteha.

Serija A, 23. kolo

Petak

Roma - Bolonja 2:3 (1:2) (Densvil 22 ag, Mktarijan 72 - Orsolini 16, Barou 26, 51)