HALAND JE ČUDO! Menš odigrao za Bajern!

BUNDESLIGA, 20. KOLO

Ponovo je u centru pažnje bio mladi Norvežanin!

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Majnc u gostima sa 3:1, u 20. kolu Bundeslige.

Bajern se vratio na prvo mesto u nemačkom prvenstvu. Sada ima 42 boda, dva više od Lajpciga koji ima utakmicu manje.

Borusija Dortmund je vezala treću pobedu i treću utakmicu u kojoj je dala pet golova.

Ponovo je u centru pažnje bio Erling Haland, dvostruki strelac u pobedi 5:0 nad Union Berlinom.

Haland je na tri utakmice od dolaska u Dormund dao sedam golova. Protiv Uniona je prvi put bio starter.

Dortmund je treći na tabeli sa 39 bodova.

Fudbaleri Lajpciga igrali su večeras nerešeno 2:2 sa Borusijom Menhengladbah, u 20. kolu Bundeslige.

Lajpcig je drugi na tabeli nemačkog prvenstva sa 41 bodom, jednim manje od vodećeg Bajern Minhena koji ga je prestigao u ovom kolu.

Menhengladbah je iza sa 39 bodova, koliko ima i Borusija Dortmund.

Menhengladbah je imao dva gola na poluvremenu, a strelci su bili Alasan Plea u 24. i Jonas Hofman u 35. minutu.

Lajpcig je smanjio zaostatak u 50. preko Patrika Šika, a potom je od 61. minuta imao igrača više, zbog drugog žutog kartona Plee.

Izjednačenje i bod Lajpcigu u 89. minutu je doneo Kristofer Nkunku.

BUNDESLIGA - 20. KOLO

Petak

Herta – Šalke 0:0

Subota

Hofenhajm - Leverkuzen 2:1 (1:1) (Kramarić 22, Skov 65 – Dijabi 11)

Augzburg - Verder 2:1 (0:1) (Niderlehner 67 – Jedvaj 23 pag)

Dortmund - Union Berlin 5:0 (2:0) (Sančo 13, Haland 18, 76, Rojs 68 pen, Vitsel 70)

Fortuna - Diseldorf Ajntraht 1:1 (0:0) (Ajhan 78 – Čandler 90+3)

Majnc – Bajern 1:3 (1:3) (Juste 45 – Levandovski 8, Miler 14, Alkantara 26)