LESTER VODIO, SITI SLAVIO: Derbi Premijer lige opravdao sva očekivanja!
Pep Gvardiola, Foto: AP

premijer liga, 18. kolo

Zanimljiv dan iza nas

Fudbaleri Evertona i Arsenala igrali su nerešeno bez golova, u 18. kolu Premijer lige.

Arsenal je deveti na tabeli sa 23 boda, dok Everton sa četiri manje zauzima 15. mesto u engleskom prvenstvu.

Everton je sa klupe vodio Dankan Ferguson, a Arsenal Frederik Ljungberg. Od narednog kola Everton će voditi Karlo Ančeloti, a ekipu Arsenala Mikel Arteta. Fudbaleri Šefilda pobedili su Brajton u gostima sa 1:0, u 18. kolu Premijer lige.

Šefild je vezao tri pobede i peti je na tabeli engleskog prvenstva sa 28 bodova.

Bod manje od Šefilda ima Vulverhempton, koji je rezultatom 2:1 pobedio Norič.

Njukasl je sa 1:0 bio bolji od Kristal Palasa, za koji je celu utakmicu igrao srpski reprezentativac Luka Milivojević.

Sautempton je sa 3:1 kao gost pobedio Aston Vilu, dok je Barnli sa 1:0 bio bolji od Bornmuta.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu ekipu Lestera sa 3:1, u derbiju 18. kola Premijer lige.

Siti je stigao do 12. pobede u šampionatu i treći je na tabeli sa 38 bodova, dok je Lester drugi sa bodom više.

Fudbaleri Lestera poveli su na meču pogotkom Džejmija Vardija u 22. minutu. ali je Siti golovima Rijada Mareza u 30. i Ilkaja Gundogana sa penala u 43. minutu preokrenuo rezultat do poluvremena.

Konačnih 3:1 postavio je Gabrijel Žesus u 69. minutu.