FOFANA OBRADOVAO CRNO-BELE, SUROVI INTER: Neroazuri demonstrirali silu! SPAL slavio u Torinu!
Fofana proslavlja gol, Foto: EPA/ Gabriele Menis

Serija A, 17. kolo

Zanimljivi mečevi subotnjeg programa italijanske lige

Fudbaleri Udinezea pobedili su Kaljari sa 2:1, u 17. kolu Serije A.

Udineze je vodio od 39. minuta golom Rodriga De Paula, a u 84. je izjednačio Žoao Pedro.Pobedu Udinezeu u 85. minutu doneo je Seko Fofana.

Udineze je 14. na tabeli sa 18 bodova, dok Kaljari sa 29 zauzima peto mesto u italijanskom prvenstvu.

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu ekipu Đenove sa 4:0, u utakmici 17. kola italijanske Serije A.

Dva pogotka za Inter postigao je Romelu Lukaku, u 31. i 71. minutu, a u strelce su se upisali i Roberto Galjiardini u 33. minutu, na asistenciju Lukakua, i Sebastijano Esposito u 71. minutu iz penala.

Inter je upisao 13. pobedu od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 42 boda, koliko ima i drugoplasirani Juventus, dok je Đenova pretposlednja sa samo 11 osvojenih bodova.

U narednom kolu, koje je na programu 5. i 6. januara, Inter gostuje Napoliju, dok će Djenova dočekati Sasuolo.

A u poslednjem meču dana Spal je napravio fin podvig i trijumfovao je nad Torinom u gostima sa 2:1, i to posle preokreta.

Golom Tomasa Rinkona domaćin je vodio već od četvrtog minuta, a izjendačenje je bilo delo Strefece u 42. minutu.

Kada je Bremer dobio crveni karton u 56. minutu učinio je veliku uslugu SPAL-u kojem je trijumf doneo Andrea Petanja u 81. minutu.