DVE ASISTENCIJE KOSTIĆA BAČENE U BLATO: Ajntraht ispustio 2:0, Bajern u nadoknadi do pobede, Herta osvojila 3 boda!
Filip Kostić, Foto: AP

BUNDESLIGA, 16. KOLO

Zanimljivi mečevi u nemačkom šampionatu

Kompletirano je i 16. kolo nemačke Bundeslige.

U mečevima odigranim u sredu viđeni su interesantni rezultati.

Herta je ostvarila veliku pobedu u Leverkuzenu savladavši favorizovani Bajer rezultatom 1:0 (0:0). Gol odluke postigao je Rekik u 64. minutu meča.

Srpski internacionalac Marko Grujić odigrao je ceo susret za tim iz Berlina i zaradio žuti karton u 29. minutu.

Ovom pobedom je Herta došla do 13. pozicije i ima 18 bodova, dok je Leverkuzen na 7. mestu sa 25. poena.

Sjajan meč viđen je u Frankfurtu gde je domaći Ajntraht ispustio veliku prednost protiv Kelna.

Imali su domaći čak dva gola prednosti u 30. minutu, golovima Hinteregera i Pasijensije posle dve asistencije Filipa Kostića, ali je Hektor u finišu prvog dela prepolovio vođstvo i zakuvao meč.

U nastavku je Keln zaigrao ofanzivnije i preko Bornaua u 72, Drekslera u 81. i Jakobsa u 94. minutu meča uspeo da preokrene i slavi pobedu od 4:2 (1:2) i tako produži lošu formu tima iz Frankfurta.

Keln je ovom pobedom došao do 15. mesta i ima 14 bodova, dok je Ajntraht na 12. poziciji sa 18 poena.

Minhenski Bajern je do devete pobede u šampionatu došao pobedom u Frajburgu nad istoimenim timom rezultatom 3:1 (1:0) posle dramatičnog finiša.

Levandovski je golom u 16. minutu doveo Bavarce u vođstvo i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Izjednačio je Grifo u 59. i činilo se da će Frajburg uspeti da "otkine" bod šampionu Nemačke, ali onda su u nadoknadi izabranici Flika golovima Zirkzea u 92. i Gnabrija u 95. minutu stavili tačku na ovaj meč i uspeli da donesu pobedu svom timu.

Bajern je sada na trećoj poziciji sa 30 bodova koliko ima i Borusija iz Dortmunda, dok je Frajburg na odličnom 6. mestu sa 25 bodova.

Utorak:

Verder - Majnc 0:5 (0:4) (Kvajson 10, 19, 38, Pavlenka ag 15, Mateta 81)

Augzburg - Fortuna D. 3:0 (1:0) (Max 32, 72, Jedvaj 61)

Borusija D. - Lajpcig 3:3 (2:0) (Vajgl 23, Brandt 34, Sančo 55 - Verner 47, 53, Šik 78)

Union Berlin - Hofenhajm 0:2 (0:0) (Bebu 56, Baumgartner 90+1)

Sreda:

Bajer Leverkuzen - Herta 0:1 (0:0) (Rekik 64)

Borusija Menhengladbah - Paderborn 2:0 (0:0) (Plea 46, Stindl 67p)

Ajntraht - Keln 2:4 (2:1) (Hinterager 6, Pasijensija 30 - Hektor 44, Bornau 72, Dreksler 81, Džejkobs 90+4)

Frajburg - Bajern 1:3 (0:1) (Grifo 59 - Levandovski 16, Zirkci 90+2, Gnabri 90+5)

Volfsburg - Šalke 1:1 (0:0) (Mbabu 82 Kabak 51)