EL KLASIKO BEZ GOLOVA: Videli smo sve osim onoga zbog čega se igra fudbal! Luka Jović presedeo meč na klupi!
Barselona - Real, Foto: EPA

primera, 10. kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 22:07h

Fudbaleri Barselone i Real Madrida razočarali su navijače i odigrali samo 0:0 u najvećem derbiju španskog fudbala - popularnom El Klasiku.

Ne može da se kaže da nije bilo prilika na obe strane, ali golovi su jedino što je falilo ovom spektaklu. Interesantno, ovaj rezultat se dogodio prvi put još od davne 2002. godine.

Real je silovito ušao u meč i mogao je preko Benzeme već u ranoj fazi da dođe do prednosti, međutim Ter Štegen je bio siguran na golu. Ofanziva Madriđana se nije prekidala, pa je i Kazemiro mogao da postigne pogodak, ali je Lengle sa gol linije sprečio vođstvo gostiju.

Imala je i Barselona svoje prilike, iako je veći deo prvog dela bila u podređenom položaju. Alba je bio u lepoj situaciji za gol, ali se spetljao i uputio mlak udarac koji je ipak završio veoma blizu gola, a Ramos je koji minut ranije izbacio loptu sa gol linije posle jedne kontre katalonskog tima.

U nastavku meča, Real je preko Valverdea i Bejla mogao da postigne pogodak i povede, ali je VAR poništio Bejlu pogodak, pošto je Mendi bio u ofsajdu u 72. minutu meča.

Do kraja susreta, oba tima su pokušavala da dođu do gola koji bi im doneo pobedu, međutim bez uspeha.

Na kraju, rezultat od 0:0 je oba tima ostavio na prvom mestu sa istim brojem bodova - 36.

Luka Jović je ceo meč presedeo na klupi i tako je bio posmatrač svog prvog El Klasika u timu iz Madrida.

BARSELONA - REAL MADRID 0:0

Stadion: Nou Kamp Gledalaca: 93.326 Sudija: A. Ernandez

Barselona (4-3-3): Ter Štegen - Semedo (Vidal 55'), Alba, Lengle, Pike - De Jong, Buskec, Roberto - Mesi, Suares, Grizman (Fati 83').

Real Madrid (4-3-3): Kurtoa - Karvahal, Mendi, Varan, Ramos - Valverde (Modrić 80'), Kros, Kazemiro - Bejl, Isko (Rodrigo 80'), Benzema.

NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA: BARSELONA - REAL MADRID 0:0

90. minut - Igraće se još 5 minuta!

83. minut - Druga izmena i u Barseloni. Umesto Grizmana u igri je golobradi Ansu Fati koji ima svega 17 godina.

80. minut - Dvostruka izmena u Realu: Isko i Valverde su izašli, a ušli su Modrić i Rodrigo.

76. minut - Treći žuti karton za tim iz Madrida. Posle Bejla i Kazemira i Isko dobija javnu opomenu.

72. minut - Gol za Real Madrid, ali VAR ga je poništio! Mendi je bio u ofsajdu i odatle je uputio pas ka Bejlu koji je zatresao mrežu!

71. minut - Lepo je De Jong izneo loptu, odigrao dupli pas sa Suarezom, pa šutirao, međutim Kurtoa je bio na mestu.

67. minut - Umalo Real da dođe do gola! Geret Bejl je bio u šansi, ali ostaje 0:0.

60. minut - Karambol pred golom Kurtoe! Mesi je imao idealnu priliku da dovede Barselonu u vođstvo, ali se spetljao prilikom prijema i velika šansa odlazi u nepovrat.

55. minut - Interesantan detalj! U igru ulazi Arturo VIdal, igrač koji se navodno bunio zato što nije bio u prvoj postavi. Ipak, čini se da je sa njim i Valverdeom u najboljem redu.

51. minut - Real vrši pritisak početkom drugog poluvremena. Slična situacija kao sa starta utakmice.

46. minut - Nastavljen je "El Klasiko".

POLUVREME: BARSELONA - REAL MADRID 0:0

1 / 5 Foto: EPA

44. minut - Ponovo Valverde! Novi dobar udarac mladog fudbalera Reala završava u rukama nemačkog golmana.

41. minut - VELIKA PRILIKA: Mesi je sjajno uposlio Albu koji se zbunio, ali ipak zahvatio loptu koja odlazi pored gola.

39. minut - Novi žuti karton za fudbalere Barselone. Ovoga puta je Suarez zaradio javnu opomenu.

31. minut - Konačno! Kontra Barselone je mogla biti fatalna po Real da Ramos nije izbacio loptu sa gol linije.

26. minut - Dobar šut Kazemira, Ter Štegen vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner. Slabo prvo poluvreme Barselone koja i dalje nema šut na gol gostiju.

21. minut - Prvi žuti karton na meču dodeljen je Ivanu Rakitiću posle faula nad Iskom. Semedo je dopustio španskom fudbaleru da krene ka golu, pa ga je Hrvat faulirao.

20. minut - Velika ofanziva Reala, uputili su čak četiri udarca ka golu, naspram nijednog Barselone. Videli smo i prvu čarku na meču, između Varana i Albe, ali se sve brzo smirilo.

17. minut - Umalo da Real dođe do vođstva! Benzema je uputio udarac glavom, a njegov zemljak Lengle je spasio pogodak sa gol-linije.

KOREOGRAFIJA I ATMOSFERA

1 / 4 Foto: EPA

11. minut - Alba traži penal! Varan je imao kontakt sa loptom koja ga nije ni takla po ruci, što je i VAR potvrdio. Nema jedanaesterca za tim iz Katalonije.

10. minut - Prvi šut Madriđana na meču. Isko je sjajno asistirao za Benzemu, proturivši protivniku loptu kroz noge, ali Francuz nije uspeo dobro da šutira ka golu Barselone.

4. minut - Prva prilika na meču bila je za Barselonu. Jedna lopta je bila upućena Suarezu, ali išla je prilično brzo da bi Urugvajac uspeo da je primiri.