I BAJERN I BORUSIJA TRIJUMFOVALI: Postigli ukupno deset golova!
Fudbaleri Bajerna, Foto: Starsport©

BUNDESLIGA, 15. KOLO

Levandovski je prvi strelac lige sa 18 golova.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Verder iz Bremena sa 6:1, u utakmici 15. kola Bundeslige i prekinuli niz od dva poraza.

Verder je poveo u 24. minutu golom Milota Rašice, a posle toga šampion Nemačke postigao je šest golova. Trostruki strelac bio je Filipe Kutinjo, koji je golove postigao u 45, 63. i 78. minutu, dok je dva gola postigao Robert Levandovski, u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena i u 72. minutu. Strelac je bio i Tomas Miler u 75. minutu.

Bajern je ostvario osmu pobedu i četvrti je na tabeli sa 27 bodova. Verder je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 15. mesto na tabeli sa 14 bodova.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su kao gosti Majnc sa 4:0. Prvi gol u 32. minutu postigao je Marko Rojs, a prednost je udvostručio Džejdon Sančo u 66. minutu. Tri minuta kasnije Torgan Azar postigao je gol, a konačan rezultat postavio je Niko Šulc u 84. minutu.

Dortmund je vezao treću pobedu, ukupno osmu i treći je na tabeli sa 29 bodova, a Majnc, koji je pretrpeo 10. poraz, zauzima 14. mesto sa 15 bodova.

Fudbaleri Kelna pobedili su na svom terenu Bajer iz Leverkuzena sa 2:0. Golove su postigli Jon Kordoba u 73. minutu i Sebastijan Bornau u 84. minutu.

Keln je ostvario treću pobedu u prvenstvu i pretposlednji je na tabeli sa 11 bodova. Bajer je prekinuo niz dobrih rezultata i sedmi je sa 25 bodova.

U ostalim utakmicama Herta je na svom terenu pobedila Frajburg sa 1:0, a Paderborn i Union Berlin odigrali su nerešeno 1:1. Kasnije igraju Fortuna i Lajpcig.

Bundsliga, 15. kolo

Bajern - Verder 6:1 (2:1) (Kutinjo 45, 63, 78, Levandovski 45+4, 72, Miler 75 - Rašica 24) Keln - Leverkuzen 2:0 (0:0) (Kordoba 73, Bornauv 84) Herta - Frajburg 1:0 (0:0) (Darida 53) Majnc - Borusija (D) 0:4 (0:1) (Rojs 32, Sančo 66, Azar 69, Šulc 84) Paderborn - Union Berlin 1:1 (1:1) (Proger 33 - Ingvartsen 7) 18.30 Dizeldorf - Lajpcig