BREŠA SE DIŽE: Pao je i Leće! I to lagano! Gatuzov košmarni debi!
FK Breša, Foto: EPA/Franco Debernardi

serija a, 16. kolo

Breša je ostvarila drugu uzastopnu pobedu

Fudbaleri Breše pobedili su na svom terenu Leće sa 3:0, u utakmici 16. kola italijanskog prvenstva.

Breša je povela u 32. minutu golom Džona Čanselora, a prednost je udvostručio Ernesto Toregrosa u 44. minutu. Konačan rezultat postavio je Nikolas Špalek pogotkom u 61. minutu.

Breša je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, ukupno četvrtu u prvenstvu i zauzima 17. mesto na tabeli sa 13 bodova, ali iz 15 utakmica.

Leće na 16. mestu ima dva boda više, ali i utakmicu više.

Fudbaleri Parme pobedili su u gostima ekipu Napolija sa 2:1, u utakmici 16. kola Serije A.

Parma je povela golom Dejana Kuluševskog u četvrtom minutu, izjednačio je Arkadijuš Milik u 64, a pobedu gostujućem timu doneo je Žervinjo u 93. minutu. Bila je ovo osma utakmica u Seriji A u kojoj Napoli nije uspeo da upiše pobedu.

Ekipa Parme je posle sedme pobede u šampionatu sedma na tabeli sa 24 boda, dok je Napoli poziciju ispod sa tri boda manje.

U narednom kolu, Parma dočekuje Brešu, a Napoli gostuje Sasuolu.