POKLONITE SE ČIKA PANDEVU: Džaba Đuričićeve majstorije! Dao ga Baloteli, Milan upropastio Mihin povratak na klupu!
GGoran Pandev, Foto: EPA/Simone Arveda

serija a, 15, kolo

Sjajan dan u Italiji!

Fenomenalan meč odigrali su Leće i Đenova! viđensu četiri gola i konačan rezultat bio je 2:2.

Jedan od najjačih golova ove godine postigao je Goran Pandev.

Nećemo ništa komentarisati, prepustićemo vam da uživate!

Elem, gosti su imali prednost od 2:0 pogocima pomenutog Makedonca i Domenika Krišita koji je sa bele tačke pogodio u smiraj prvog poluvremena.

Ipak, domaća ekipa došla je do boda preko Falka i Tabanelija koji su pogađali u nastavku.

Fudbaleri Sasuola i Kaljarija igrali su rezultatom 2:2. Srpski fudbaler Filip Djuričić doneo je u 36. minutu prednost od 2:0 za Sasuolo, koji ipak do kraja utakmice nije uspeo da je sačuva.

Torino je na svom stadionu sa 2:1 pobedio Fiorentinu.

Breša rezultatom 1:0 bila bolja od Spala u gostima i to golom lošeg momka Marija Balotelija.

Fudbaleri Parme pobedili su na gostujućem terenu Sampdoriju sa 1:0.

Jedini gol postigao je Juraj Kucka u 21. minutu. Sampdorija je u 77. minutu propustila dobru priliku da izjednači, pošto je Fabio Kvaljarela promašio penal. Parma je prekinula niz od dve utakmice bez pobede i zauzima osmo mesto na tabeli sa 21 bodom.

Sampdorija je pretrpela drugi uzastopni poraz, ukupno deveti i 17. je na tabeli sa 12 bodova.

U poslednjem meču dana, povratku Siniše Mihajlovića na klupu Bolonje, Milan je na stadionu Renato dal Ara bio bolji rezultatom 2:3 (1:2).

Strelci za Milaneze bili su Pjontek u 15. minutu, Teo Ernandez u 32, koji je u 40. ubacio loptu i u svoju mrežu, dok je treći pogodak za goste dao Đakomo Bonaventura.

Nikola Sansone je sa penala postavio konačnih 2:3 u 84. minutu, ali nije bilo više šansi za Bolonju posle toga, čak je i Milan imao konkretnije situacije.

Serija A:

Petak

Inter - Roma 0:0

Subota

Atalanta - Verona 3:2 (1:1) (Malinovski 44, Murijel 64pen, Đimsiti 90+3 - Di Karmine 23, 57)

Udineze - Napoli 1:1 (1:0) (Lazanja 32 - Zjelinski 69)

Lacio - Juventus 3:1 (1:1) (Luiz Felipe 45+1, Milinković Savić 74, Kaisedo 90+5 - Ronaldo 25)

Nedelja

Leće - Đenova 2:2 (0:2) (Falko 60, Tabaneli 70 – Pandev 31, Krišito 45+5 penal)

SPAL - Breša 0:1 (0:0) (Baloteli 54)

Torino - Fiorentina 2:1 (1:0) (Zaza 22, Ansaldi 72 . Kaseres 90+1)

Sasuolo - Kaljari 2:2 (2:0) (Berardi 7, Đuričić 36 - Žoao Pedro 51, Ragacu 90)

Sampdorija - Parma 0:1 (0:1) (Kucka 21)

Bolonja - Milan 2:3 (1:2) (Ernandez ag 40, Sansone p 84 - Pjontek p 15, Ernandez 32, Bonaventura 46)