HRVATSKA POSLE PREOKRETA DO VIZE ZA EURO 2020: Slovenci i Slovaci se pozdravili sa završnicom, Austrijanci prošli!
Fudbalska reprezentacija Hrvatske, Foto: AP

KVALIFIKACIJE ZA EP

U utakmici koja nije imala nikakav rezultatski značaj Belgijanci su odučili Baćuške od fudbala

Objavljeno: 22:50h

Odigrano je pretposlednje kolo u okviru kvalifikacija za EURO 2020.

Najzanimljiviji meč dogodio se u Sankt Peterburgu gde je Rusija dočekala Belgiju, a viđeno je čak pet golova. Belgija je razvalila savladala Zbornaju sa 4:1 (3:0).

Braća Azar
Braća Azar foto: EPA/Anatoly Maltsev

Belgijanci su već u 19. minutu minijaturom Torgana Azara došli u vođstvo, da bi njegov stariji brat Eden u 33. i 40. minutu doneo velikih 3:0.

U nastavku, Lukaku je u 72. minutu postigao novi gol za Belgijance, a počasni pogodak dao je Džikija pred sam kraj meča.

U ostalim utakmicama popodnevnog termina, Kazahstan je savladao San Marino u gostima sa 3:1, Škotska na gostujućem terenu bila bolja od Kipra sa 2:1, dok je Slovenija pobedila Letoniju jedva sa 1:0, ali je i tako na par sati održala šanse za dalji plasman. Nažalost, Austrijanci su slavili nad Severnim Makedoncima sa 2:1 i tako izbacili Zmajčeke iz daljeg takmičenja ma šta se desilo u poslednjem kolu.

U okviru grupe E Vels je u gostima slavio nad Azerbejdžanom sa 2:0, pa ćemo u poslednjem kolu gledati pravu poslasticu kada Velšani dočekaju Mađare u Kardifu.

Plasman na Evropsko prvenstvo u grupi I već su obezbedili Belgija i Rusija, dok će se u grupi G čekati poslednje kolo.

U večernjem terminu, najinteresantnije je bilo na Rujevici gde je Hrvatska posle velikog preokreta slavila nad Slovačkom sa 3:1 (0:1) i na taj način potvrdila plasman na EURO. Borba u poslednjem kolu vodiće se samo između Velsa i Mađarske, Slovačka je ispala iz konkurencije.

Grupa C:

Nemačka - Belorusija (1:0) (Ginter 41, Gorecka 49, Kros 55)

Severna Irska - Holandija 0:0

Grupa G:

Slovenija - Letonija 1:0 (0:0) (Tarasovs ag. 53)

Austrija - Severna Makedonija 2:1 (1:0) (Alaba 7, Lajner 48 - Stojanovski 93)

Izrael - Poljska 1:2 (0:1) (Dabur 88 - Krihovjak 4, Pjontek 55)

Grupa E:

Azerbejdžan – Vels 0:2 (0:2) (Mur 10, Vilson 34)

Hrvatska - Slovačka 3:1 (0:1) (Vlašić 56, Petković 60, Perišić 74 - Boženik 32)

Grupa I:

Kipar – Škotska 1:2 (0:1) (Efrem 47 – Kristi 12, Mekgin 53)

Rusija – Belgija 1:4 (0:3) (T. Azar 19, E. Azar 33, 40, Lukaku 72)

San Marino – Kazahstan 1:3 (0:3) (Bernardi 77 – Zajnudinov 6, Sjumbajev 23, Ščetkin 27)