OVAKVO VEČE LIGA ŠAMPIONA NE PAMTI: Čelsi sa 1:4 došao do 4:4, Dortmund od 0:2, do 3:2!
Liga šampiona, 4. kolo, Foto: EPA

LIGA ŠAMPIONA, 4. KOLO

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:16h

Liga šampiona je navijačima pružila veče koje teško da će zaboraviti... Osam mečeva, a samo u Barseloni nije bilo golova, što dovoljno govori o kvalitetu fudbala i raspucanim strelcima koje smo imali prilike da gledamo. U nekim grupama su sada stvari mnogo jasnije i već se naziru učesnici osmine finala. Čelsi i Ajaks su priredili pravi spektakl sa čak osam golova, dva crvena kartona i jednim velikim "kam-bekom" - na kraju je bilo 4:4!

Dortmund je od 0:2 protiv Intera došao na 3:2 i ostvario ogromnu pobedu pred punim Vestfalenom.

Valensija je takođe preokrenula, iako je gubila na poluvremenu 0:1 od Lila. Na kraju je čak bila i ubedlljva sa 4:1.

Ali, krenimo redom...

U mečevima odigranim u 19 časova viđena je pobeda Lajpciga nad Zenitom, odnosno remi Barselone sa Slavijom.

GRUPA G

Lajpcig je golovima Demea i Sabicera stigao do devetog boda i nalazi se na prvom mestu posle četiri odigrana kola. Teoretski, samo im je bod potreban kako bi izborili plasman u osminu finala Lige šampiona.

U istoj grupi Lion je bez većih poteškoća slavio protiv Benfike sa 3:1. Francuzi sada imaju sedam bodova, Zenit četiri, dok je Benfika na samo jednom bodu.

Očekuje nas velika borba za drugo mesto između Liona i Zenita i to će biti vrlo zanimljivo.

GRUPA F

Barselona je razočarala sve navijače odigravši "samo" 0:0 sa Slavijom iz Praga. Ipak i dalje drže prvo mesto sa osam bodova, ali videćemo do kada.

Borusija Dortmund i Inter su odigrali meč za pamćenje. Tim iz Milana je golovima Lautara i Većina imala velikih 2:0 protiv nemačkog tima. A, onda na scenu stupa Hakimi. Dva njegova gola i jednan Brandta su bili dovoljni za veliki preokret i pravo komplikovanje situaciji u grupi.

Dortmund i Inter su na sedam bodova, pred zadnja dva kola i do kraja grupne faze nas očekuje pravi pakao u ovoj grupi.

GRUPA E

Liverpul je na svom terenu očekivano savladao Genk, ali teže nego što se mislilo. Vajnaldum je doveo domaćina u vođstvo, a u finišu prvog dela je gol Samate doneo izjednačenje. Međutim, Čemberlejn postiže četvrti gol Genku u dve utakmice i donosi pobedu šampionu Evrope.

U drugom meču grupe, Napoli je remizirao sa Salcburgom. Lozano je doneo prednost Napolitancima, a čudo od deteta Filip Haland postiže svoj sedmi gol u ovogodišnjoj Ligi šampiona i postavlja konačnih 1:1.

Stanje u ovoj grupi je sledeće. Liverpul ima 8, Napoli bod manje, Salcburg četiri. Ništa ovde nije gotovo, ima još mnogo da se igra, bukvalno do poslednjeg minuta.

GRUPA H

I za kraj, Čelsi i Ajaks...

Kakav meč, kakva ludnica, kakav "kam-bek". Ajaks je sa dva brza gola Promesa i majstorijom Zijeha imao 3:1 posle prvog poluvremena. Van der Bek je golom povisio na 4:1, da bi onda usledio šou. Kopljanici dobijaju dva brza crvena kartona, a Aspilikueta, Žoržinjo sa bele tačke i golobradi Džejms poravnavaju na 4:4 i tako stižu do ogromnog boda na spektakularan način.

Valensija je takođe priredila preokret. Lil je posle prvog dela imao prednost od 1:0, ali onda u drugom poluvremenu "slepi miševi" kreću da gaze. Pareho, autogol Sumare, Kondogbija i Tores lome protivnika za velikih 4:1 na kraju.

Ovde je na tabeli totalna zbrka posle četiri kola. Ajaks, Čelsi i Valensija imaju po 7 bodova, dok je otpisani Lil samo na jednom osvojenom bodu.

Liga šampiona 4. kolo:

Grupa E Liverpul – Genk 2:1 (1:1) (Vajnaldum 14, Okslajd-Čemberlen 53 - Samata 41) Napoli – Salcburg 1:1 (1:1) (Lozano 44 - Haland 11p)

Grupa F Barselona – Slavija Prag 0:0 (0:0) B. Dortmund – Inter 3:2 (0:2) (Hakimi 51, 77, Brandt 64 - Martines 5, Vesino 40)

Grupa H Čelsi – Ajaks 4:4 (1:3) (Žoržinjo 4, 71, Džejms 74, Aspilikueta 63 - Ejbraham 2ag, Promes 20, Zijeh 35, Van de Bek 55) Valensija – Lil 4:1 (0:1) (Pareho 66p, Valjeho 82, Kondogbia 84, Tores 90 - Osimen 25)

Grupa G Zenit – Lajpcig 0:2 (0:1) (Deme 45+4. Sabicer 63) Lion – Benfika 3:1 (2:0) (Anderson 4, Depaj 33, Traore 89 - Seferović 78) SVE GOLOVE SA UTAKMICA MOŽETE DA POGLEDATE U NASTAVKU IZVEŠTAJA

90. minut - GOL: Takođe i Lion trećim golom potvđuje trijumf nad Benfikom!

90. minut - GOL: Valensija stavlja tačku na ovaj meč i pobeđuje sa čak 4:1

84. minut - GOL: Kongodbija overava pobedu "slepih miševa" i izbacuje Lil iz daljeg takmičenja!

82. minut - GOL: Sumaro autogolom donosi prednost Valensiji protiv Lila u finišu meča!

79. minut - GOL: Benfika smanjuje na 2:1 protiv Liona, Seferović je bio precizan!

78. minut - GOL: Hakimi preokreće! Dortmund vodi sa 3:2 protiv Intera!

77. minut - GOL: Izjednačenje! Čelsi - Ajaks 4:4!

71. minut - GOL: Žoržinjo sa penala smanjuje na 4:3! Ajaks ima dva crvena kartona, kakva ludnica u Londonu!

64. minut - GOL: Dortmund stiže do izjednačenja protiv Intera! Od 0:2, do 2:2!

63. minut - GOL: Čelsi uzvraća preko Aspilikuete! Imaju li "plavci" šanse za preokret?

55. minut - GOL: Au, šta radi Ajaks! Van der Bek postiže i četvrti gol za Holanđane u Londonu!

54. minut - GOL: Vraća Liverpul prednost! Čemberlejn je strelac početkom drugog poluvremena.

51. minut - GOL: Hakimi smanjuje prednost Intera na 2:1

44. minut - GOL: Napoli preko Lozana uspeva da izjednači protiv Salcburga na isteku prvog poluvremena!

41. minut - GOL: Genk je izjednačio u Liverpulu na 1:1 golom Samate. Da li mogu Belgijanci da iznenade prvaka Evrope?

40. minut - GOL: Inter je duplirao prednost u Nemačkoj. Konte je preporodio "nero-azure" koji polako ali sigurno vraćaju onaj stari sjaj.

35. minut - GOL: Ajaksova rapsodija u Londonu! Zijeh na fantastičan način postiže treći gol za svoj klub, koji nastavlja da pleše evropskim terenima.

34. minut - GOL: Lion je duplirao prednost! Depaj je postigao pogodak.

25. minut - GOL: Osimhen je pogodio za Lil protiv Valensije i doneo im prednost koja može mnogo da im donese!

20. minut - GOL: Ajaks nastavlja da napada i to im se isplatilo! Promes je opet pogodio, 2:1 za "kopljanike".

14. minut - GOL: Evo gola i na Enfildu! 1:0 je za Liverpul, a Vajnaldum je strelac!

11. minut - GOL: Ko bi drugi, nego Haland? Salcburg golom mladog fudbalera vodi protiv Napolija u gostgima!

5. minut - GOL: Lautaro Martinez dovodi Inter u vođstvo!

5. minut - GOL: Ekspresan odgovor Čelsija! Žoržinjo samo tri minuta nakon primljenog gola, poravnava rezultat sa bele tačke!

4. minut - GOL: Andersen postiže važan gol za Lion protiv Benfike!

2. minut - GOL: Ajaks je u ranoj fazi meča poveo protiv Čelsija u Londonu, a strelac gola je bio Promes!

20.50 - Na redu su mečevi koji startuju od 21:00

KRAJ MEČA: Lajpcig je golovima Demea i Sabicera savladao Zenit u gostima sa 2:0. Velika pobeda nemačkog tima koji sada ima 9 bodova, a Zenit je ostao na četiri. Biće zanimljivo u ovoj grupi do samog kraja prve faze.

KRAJ MEČA: Veliko iznenađenje u Barseloni! Slavija iz Praga je uspela da odigra 0:0 otkine bod slavnom klubu i dođe do drugog boda u takmičenju. Pogledajte situaciju na tabeli pred meč Dortmunda i Intera.

65. minut - GOL: Sabicer donosi 2:0 za Lajpcig u Rusiji, nemački tim je pred velikom pobedom koja može da znači i plasman u osminu finala Lige šampiona.

45. minut - GOL: Lajpcig je poveo u petom minutu nadoknade prvog poluvremena. Strelac je bio Deme.

35. minut - Stativa! Fantastična prilika za Barselonu, najbolja od početka meča. Lionel Mesi je izlomio rivale driblinzima, ali je njegov udarac zaustavio okvir gola.

27. minut - Slavija preti Barseloni na "Nou Kampu". Sada je češki klub imao odličnu priliku. Olinka je pronašao Stančiua, Rumun je dobro šutirao, ali je pogodio saigrača Mazopusta umesto mrežu Ter Štegena.

14. minut - PONIŠTEN GOL LAJPCIGA: Posle pregledanja VAR snimka utvrđeno je da je lopta pre pogotka pogodila Nkukua u ruku i on je poništen.

19.00 - Prve na programu su utakmice u Barseloni gde domaćin čeka Slaviju iz Praga, dok u Sankt Peterburgu Zenit igra protiv Lajpciga.