LUDNICA U LIGI ŠAMPIONA: Goleade, preokreti, ali na kraju bez iznenađenja!
Liga šampiona, Foto: Profimedia

liga šampiona, 3. kolo

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 23:15h

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu Bajer Leverkuzen sa 1:0 u trećem kolu Grupe D Lige šampiona, dok su Šahtjor iz Donjeska iz Dinamo Zagreb igrali nerešeno 2:2 u Grupi C.

Madriđani su se pred svojim navijačima prilično mučili protiv Bajera, ali su ipak u finišu meča uspeli da dođu do trijumfa kojim su napravili veliki iskorak ka plasmanu u osminu finala.

Jedini gol na utakmici na stadionu Metropolitano postigao je Alvaro Morata u 78. minutu na asistenciju Renana Lodija.

Atletiko posle tri utakmice ima sedam bodova, a Lever je prikucan na dno.

Alvaro Morata
Alvaro Morata foto: EPA/Emilio Naranjo

U drugom meču ove grupe Juve je posle velikog preokreta slavio nad Lokomotivom. Rusi su vodili u Torinu sve do 77. minuta kada je Dibala upalio mašinu u sa dva gola u dva minuta sprečio iznenađenje.

U Grupi D između Šahtjora i Dinama viđen je zanimljiv duel, ali na kraju nije bilo pobednika.

Domaćin je na stadionu u Harkovu poveo golom Jevgenija Konopljanke u 16. minutu, da bi Dinamo iz Zagreba samo devet minut kasnije izjednačio preko Danija Olma.

Preokret zagrepčanima doneo je Mislav Oršić u 60. minutu iz jedanaesterca, ali je Šahtjor golom Doda u 75. minutu izjednačio i tako postavio konačan rezultat.

Dinamo posle tri utakmice zauzima ima četiri boda, koliko i Šahtjor, ali uz lošiju gol razliku.

U drugom meču ove grupe Siti je pregazio Atalantu sa 5:1.

Gosti iz Bergama su poveli preko Malinovskog, a onda su Aguero sa dva i Sterling sa tri gola uništili Italijane.

Fudbaleri Bajerna nastavila sa pobedama u Ligi šampiona. U trećem kolu grupe B Bavarci su u Atini savladali Olimpijakos 3:2 (1:1).

Time je nemački tim stavio do znanja svima da namerava daleko da dogura u ovom takmičenju. Počelo je dobro po domaće. El Arabi je doveo Olimpijakos u vođstvo u 23. minutu, a onda je na scenu stupio Robert Levandovski. Poljski fudbaler je bio strelac u 34. i 62. minutu, a pobedu je overio Korentan Toliso u 75.

Francuski fudbaler je za vikend mnoge uplašio jer se na treningu uhvatio za srce, ali je sa njim sve u redu. Konačan rezultat je postavio Giljerme u 79. minutu.

Briljantan meč odigrao je PSŽ protiv Briža. Sveci su slavili sa 5:0.

Mauro Ikardi je postigao dva, a Kilijan Mbape tri gola.

Kilijan Mbape
Kilijan Mbape foto: AP

Real Madrid je u Istanbulu slavio sa 1:0 nad Galatasarajem.

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva pratili ste na Espreso.co.rs.

MEČEVI SU GOTOVI!

22:43 - Olimpijakos je živ! Sada je 3:2! Giljerme je precizan! Gol pogledajte ovde!

22:42 - Novi gol Mbapea! 5:0 u Brižu! Juve preko Dibala u roku od dva minuta do preokreta!

22:29 - Kakva furija Rahima Sterlinga, stiže do het-trika! Kada je Atalanta povela, samo je razljutila moćne Građane!

22:23 - Preokrenuo je Bajern u Atini! Ponovo Levandovski! PSŽ preko Ikardija i Mbapea diže na 3:0 u Brižu. A tu je i novi gol Sterlinga za 4:1.

22:17 - Sterling rešava meč u Mančesteru, sada je 3:1. Rapsodija totenhema se nastavlja, četvrti gol je delo Lamele.

POLUVREME JE NA SVIM UTAKMICAMA!

21:46 - Son postiže i drugi pogodak, Totenhem - Zvezda 3:0.

21:42 - 2:1 za Siti! Sada Aguero daje gol sa bele tačke!

21:38 - Vraća se Siti u život preko Aguera, ali i Bajern! Strelac za Bavarce je Levandovski. Na oba meča je 1:1.

21:30 - Miriše na seču favorita! Juve - Lomotiva 0:1! Mirančuk!

21:28 - Evo novog iznenađenja! Usred Mančestera Atalanta postiže gol i ima prednost! Malinovski je precizan sa penala.

21:26 - Veliko iznenađenje!!!! Olimpijakos je poveo u Pireju protiv Bajerna! Pogodio je El Arabi!

21:20 Poveo je Real protiv Galate u Istanbulu, a Milan Borjan ponovo vadi loptu iz mreže.

21:13 - Vodi i Totenhem protiv Zvezde, strelac je Hari Kejn koji je pogodio glavom posle kornera.

20:08 - Evo i prvog gola na mečevima koji su počeli u 21:00. PSŽ vodi u Brižu sa 1:0! Strelac je Mauro Ikardi!

Počelo je i preostalih šest mečeva dana!

MEČEVI U UKRAJINI I ŠPANIJI SU GOTOVI! Šahtjor je preživeo, Atletiko zakucao Bajer na dno!

20:31 - Dodo pogaša u Ukrajini! Sada je 2:2 na meču Šahtjor - Dinamo, a i Atletiko vodi protiv Leverkuzena! Strelac je Alvaro Morata!

20:10 - Preokret Dinama! Mislav Oršić je strelac!

19:21 - Instant povratak Dinama! Ko bi drugi nego Dani Olmo koji je pogodio posle sjajnog dodavanja Oršića!

19:17 - Vodi Šahtjor protiv Dinama! Momci iz Donjecka Stižu do prednosti golom Jevhena Konopljanke koji pogađa na asistenciju Marlosa!

SASTAVI

GRUPA A

Klub Briž – PSŽ 0:5 (0:1) (Ikardi 7, 63, Mbape 61, 79, 83)

Galatasaraj – Real 0:1 (0:1) (Kros 18)

GRUPA C

Šahtjor – Dinamo Zagreb 2:2 (1:1) (Konopljanka 16, Dodo 75 – Olmo 25, Oršić 60 penal)

Mančester siti – Atalanta 5:1 (2:1) (Aguero 34, 38, Sterling 58, 64, 69 – Malinovski 28 penal)