SALCBURG I NAPOLI PLESALI PODNO ALPA: Inter bolji od Dortmunda, Liverpul ubedljiv u Belgiji!
Liga šampiona, 3. kolo, Foto: Profimedia

liga šampiona, 3. kolo

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:28h

Mečevi u sredu 3. kola Lige šampiona potpuno su opravdali očekivanja ljubitelja fudbala.

Imali smo prilike da vidimo čak 20 golova na šest utakmica, kao i pobede Benfike, Liverpula, Intera, Napolija i Barselone.

Liverpul je u Belgiji bio bolji od Genka sa 4:1 (1:0), a već u drugom minutu su vodili preko Okslejd-Čembrlena, koji je svojim drugim golom duplirao vođstvo u 57. minutu.

U 77. već je bilo 3:0 kada je Sadio Mane pogodio na asistenciju Mohameda Salaha, a Salah je bio i sam strelac u 87. minutu pošto mu je asistencijom uzvratio Mane. Odej je postavio konačnih 1:4.

Liverpul je sada drugi na tabeli sa 6 bodova, jednim manje od Napolija, dok je Genk osvojio tek jedan.

Upravo je Napoli došao do nove pobede i to 3:2 na gostovanju u Salcburgu.

Mertens je doveo Italijane u vođstvo u 17. minutu, a Holand je iz penala u 40. minutu izjednačio.

U drugom poluvremenu Mertens je postigao drugi gol na meču, svoj 116. u dresu tima sa stadiona San Paolo i tako pretekao legendarnog Dijega Armanda Maradonu na večnoj listi kluba.

Holand je ponovo izjednačio u 72. minutu, a samo minut kasnije Insinje je rešio pitanje pobednika na Mertensovu asiststenciju u 73. minutu.

Evo i svih rezultata:

Genk – Liverpul 1:4 (0:1) (Odej 88 - Čemberlen 2, 57, Mane 74, Salah 87) Salcburg – Napoli 2:3 (1:1) (Haland 40p, 72 - Mertens 17, 64, Insinje 73)

Inter – Dortmund 2:0 (1:0) (Martines 22, Kandreva 89) Slavija Prag – Barselona 1:2 (0:1) (Boril 50 - Mesi 3, Olijanka 57ag)

Lajpcig – Zenit 2:1 (0:1) (Lajmer 49, Sabicer 59 - Rakitski 25) Benfika – Lion 2:1 (1:0) (Silva 4, Pici 86 - Depaj 70)

Ajaks – Čelsi 0:1 (0:0) (Batšuaji 85) Lil – Valensija 1:1 (0:0) (Ikone 90+8 Čerišev 64)

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ: Završeni su svi mečevi Lige šampiona za sredu!

89. minut - Kandreva duplira vođstvo Intera i stavlja tačku na ovaj meč.

88. minut - Genk ipak postiže počasni pogodak!

87. minut - Salah za prednost Liverpula od 4:0!

85. minut - Lil dolazi do izjednačenja!

86. minut - Pici donosi pobedu Benfici u finišu meča!

76. minut - Mane postiže i treći gol za Liverpul u meču protiv Genka i ovde je stavljena tačka na pobedu "redsa".

74. minut - Auuuuu! Šta je ovo? Insinje nepun minut posle izjednačenja donosi novo vođstvo Napoliju u Austriji!

73. minut - Kakvo ludilo u Salcburgu! Čudo od deteta postiže i drugi gol u ovom meču za 2:2!

70. minut - Depaj poravnava u Lisabonu na 1:1!

64. minut - Gol! Mertens ponovo pogađa za novu prednost Napolija od 2:1.

63. minut - Čerišev je doveo Valensiju u vođstvo u Francuskoj

57. minut - Opet Čembrlejn pogađa! Liverpul vodi sa 2:0 protiv Genka

57. minut - Oljanika postiže autogol i vraća prednost Barseloni

47. minut - Slavija je izjednačila protiv Barselone na 1:1

POLUVREME

42. minut - Haland je sa bele tačke doneo poravnanje Salcburgu!

22. minut - Lautaro! Inter vodi na Đuzepe Meaci sa 1:0

17. minut - Sprema se goleada u Austriji! Napoli preko Mertensa načinje Salcburg!

4. minut - Benfika dolazi u vođstvo golom Silve u ranoj fazi meča.

3. minut - Gol u Pragu! Ko drugi nego Leo Mesi!

2. minut - Čembrlejn postiže prvi gol u mečevima od 21:00 i donosi prednost Liverpulu.

KRAJ MEČEVA

Ajaks je izgubio od Čelsija rezultatom 1:0, dok je Lajpcig uspeo da preokrene Zenit i slavi 2:1.

Batšuaji je doneo pobedu Čelsiju u 87. minutu lepim udarcem pod prečku, iako je sve vodilo ka tome da bude nerešeno na kraju.

U drugom meču Lajpcig je posle gola Rahickog zaigrao mnogo bolje u drugom poluvremenu i golovima Laibera i fantastičnim šutem Sabicera uspeo da preokrene i dođe do važnog trijumfa.

87. minut - Kakav šok za Ajaks! Batšuaji je postigao verovatno pobedonosni gol za Čelsi u finišu meča!

59. minut - Preokret! Sabicer donosi prednost Lajpcigu! Kakva majstorija, ovaj gol se retko viđa!

49. minut - Izjednačenje u Nemačkoj! Laiber poravnava na 1:1!

35. minut - Milimetri i VAR "ukrali" gol Ajaksu! Zijeh je uputio udarac sa desne strane, lopta je zakačila fudbalera Čelsija i promenila pravac, tu se našao Promes i ubacio loptu u mrežu. Ali, onda na scenu stupa video tehnologija i govori: OFSAJD!

25. minut - Zenit je bombom Rahickog poveo u Lajpcigu!