HRVAT SPREČIO ŠALKE DA SE POPNE NA VRH: Hofenhajm se naoštrio, Keln slavio prvi put ove sezone na svom stadionu!
Sjajni Kramarić, Foto: EPA

BUNDESLIGA, 8. kolo

Kopletirano osmo kolo nemačke lige

Mogli su fudbaleri Šalkea da izbiju na prvo mesto Bundeslige, ali se to nije desilo. U poslednjem meču osmog kola Hofenhajm je na svom terenu savladao Rudare sa 2:0 (0:0).

Pobednik je odlučen u drugom poluvremenu. Prvo je Hrvat Andrej Kramarić pogodio u 72. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ihlasu Bebu u 85.

Fudbaleri Kelna prekinuli su niz od četiri utakmice bez pobede i u 8. kolu Bundelige savladali su Paderborn rezultatom 3:0.

Domaći su poveli već u 8. minutu, kada je Simon Terode bio na pravom mestu posle kornera i gužve u gostujućem šesnaestercu. Prednost Kelna duplirao je Luis Šaub u 59. minutu, dok je tačku na meč stavio Belgijanac Sebastijan Bornau u 85. minutu.

Nedelja Keln – Paderborn 3:0 (1:0)

(Terode 8, Šaub 59, Bornau 85)

Hofenhajm – Šalke 2:0 (0:0)

(Kramarić 72, Bebu 85)

Subota Augzburg – Bajern 2:2 (1:1) (Rither 1, Finbogason 90 – Levandovski 14, Gnabri 49) Fortuna – Majnc 1:0 (0:0) (Henings 82) RB Lajpcig – Volfsburg 1:1 (0:0) (Verner 54 – Veghurst 82) Union Berlin – Frajburg 2:0 (1:0) (Bulter 1, Ingvarsten 84) Verder – Herta 1:1 (1:0) (Sargent 7 – Lukebakio 70) Borusija Dortmund – Borusija Menhengladbah 1:0 (0:0) (Reus 58)

Petak Ajntraht – Bajer Leverkuzen 3:0 (2:0) (Pasijensija 4, 17, Dost 80)